SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Feketén fehéren az integrációért

Családinet [cikkei] - 2007-02-01
Országos felsőoktatási mentorhálózat
Feketén fehéren az integrációért

 Felvételizni vágyók figyelmébe!

 

Szeretnél továbbtanulni, de úgy érzed, ezt megnehezíti, akadályozza családod anyagi, vagy szociális helyzete? Ismerkedj meg az Oktatási és Kulturális Minisztérium programjával, amely a segítségedre lehet!

Az Oktatási és Kulturális Minisztérium a 2005/2006-ös tanévben indította el a „Szociálisan hátrányos helyzetű fiatalok felsőfokú tanulmányait elősegítő esélyegyenlőségi programját”, amely a hátrányos helyzetű, érettségizett fiatalok továbbtanulási esélyeit hivatott elősegíteni.

A program két részből áll:                

·          A szociálisan hátrányos helyzetűek előnyben részesítése a felvételi eljárás során;

·          Mentorprogram a felvételt nyert, halmozottan hátrányos helyzetű hallgatók számára.

 

Nagyon sok olyan fiatal él közöttünk, akik jelentős hátránnyal indulnak az élet számos területén. Azoknak, akik kevésbé szerencsés anyagi-, ill. szociális helyzetben élő családba születtek, esetleg állami gondozásban élnek, vagy tartós nevelésbe vettek, minden bizonnyal jóval nagyobb energiát kell befektetniük a mindennapi megmérettetésekbe. Számukra, ill. számotokra hozta létre az Oktatási- és Kulturális Minisztérium esélyegyenlőségi programját, amellyel e hátrányok enyhítését próbálja megvalósítani.

 

Ha szeretnél főiskolán, vagy egyetemen tovább tanulni, de úgy látod, hogy a fent említett hátráltató körülmények ezt számodra is megnehezítik, vagy lehetetlenné teszik, mindenképpen érdemes megismerkedned a Szociálisan hátrányos helyzetű fiatalok felsőfokú tanulmányait elősegítő programmal, mellyel ezen hátrányok enyhítését próbáljuk megvalósítani.

 

A program átfogó célja az esélyek - lehetőség szerint minél teljesebb közelítése -, a különböző élethelyzetbe született, tehetséges, továbbtanulni vágyó fiatalok számára. Ennek megvalósítása több lépésből áll:

 

1.                   A szociálisan hátrányos helyzetű fiatalok felsőfokú intézményekbe a felvételi eljárás során kedvezményekkel való bejutásának támogatása (a hátrányos helyzet súlyától függően +4, ill. +8 pont) ;

2.                   Mentorprogram működtetése a beilleszkedés megkönnyítése mellett a lemorzsolódás lehetőségének csökkentése érdekében;

3.                   A munkaerőpiacon történő elhelyezkedés esélyeinek növelése, a Mentorprogram közreműködésével, elsősorban képzésekkel, tréningekkel, különböző ismeretek növelésével, készségek fejlesztésével.

 

Mentorprogram a felsőoktatásban:

 

            A mentorprogram keretében, egy, ugyanarra a karra és szakra járó, felsőbb évfolyamos hallgató segít Neked az egyetem/főiskola intézményében való eligazodásban, beilleszkedésben. Együttműködéseteket a mentoroddal a sokoldalúság jellemzi, amely az adminisztratív és diákjóléti ügyektől kezdve a tanulmányi ügyeken át egészen a közösségi életbe való bevezetésig terjedhet. A sikeres felvételi után, már a nyár folyamán kapcsolatba kerülhetsz a mentoroddal, akivel a tanulmányi félév megkezdése előtt megkezdhetitek a közös felkészülést, elintézhetitek a kollégiumi, vagy akár a gólyatábori jelentkezést is. A mentorod segítségedre lesz az év folyamán, minden, az egyetemi/főiskolai élettel kapcsolatos ügy elintézésében, jól ismerve azt a rendszert, amibe Te újdonsült hallgatóként kerülsz be! Bizalommal fordulhatsz hozzá mind a beiratkozással, az adminisztratív ügyekkel (pl. szociális támogatások, index felvétele, óra/szeminárium, oktatókkal történő személyes kapcsolatfelvétel, jegyzet beszerzése, kollégiumi elhelyezkedés, felsőoktatási pályázati forrásokhoz való hozzájutás, stb.), mind az esetlegesen felmerülő, informális kérdéseiddel is (pl. egyetemen belüli csoportosulások, szervezetek, szakkörök, vagy akár szórakozási lehetőségekkel kapcsolatban). A Mentorprogram keretében folyamatosan értesülhetsz az aktuális pályázati lehetőségekről, részt vehetsz különböző, képzéseken, a program által szervezett tréningeken. .

            A program keretében, a következő tanévtől, lehetőség nyílik különböző képzéseken, tanfolyamokon való részvételre, előreláthatólag regionális szinten is. Folyamatosan információt kaphatsz a szociális ügyekkel kapcsolatos változásokról, ill. lehetőségekről, valamint a pályázati forrásokról is. A Mentorprogram szoros kapcsolatot tart fenn az egyetemek/főiskolák hallgatói önkormányzataival, számos civil, és non-profit szervezettel, és tervezi a kapcsolat felvételét a különböző diákmunkákat biztosító szervezetekkel.  Működésünket az állami támogatás mellett pályázati forrásokból és egyetemista/főiskolás hallgatók önkéntes munkájával törekszünk minél hatékonyabban megvalósítani.

 

Amennyiben úgy gondolod, a program Neked szól, ill. ismersz olyan fiatalt, aki számára hasznos lehet, további információkért érdeklődj elérhetőségeinken, munkatársaink szívesen állnak rendelkezésedre:

 

További információkért keresd a Mentorprogram munkatársait az alábbi elérhetőségeken:

Mentorhálózat 

Cím: 1052, Budapest, Gerlóczy utca 11.

Tel: (06-1)483-8000/1358 mellék

Honlap: www.mentorhalo.hu

E-mail: info@mentorhalo.hu

munkatársaink: projectvezető: Nagy Attila;

munkatársak: Németh Andrea és Fonyó Attila

 

:

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Rengetegen keresték a kétéves kislányt, sajnos már csak a holttestét találták meg.
"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

Minden nő tudja, hogy a nőgyógyász kincs. Ez egy bizalmi viszony, így nem csoda, hogy olyan embert szeretnénk választani, aki szimpatikus, aki tudja kezelni az esetleges betegségeinket és aki felkészít a szülésre. Egy fiatal lány éppen ezért a lehető legközelebbi személyt választotta erre a nemes feladatra, aki nem más, mint az édesapja.
Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Láthatósági mellényben, csoportosan mennek iskolába reggelente a gyerekek Gödöllőn. A Pedibusz nevű kezdeményezést vezették be külföldi példák után - és rendkívül nagy sikere van. 
Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

1977 óta április 11-e a Parkinson-kór világnapja. Magyarországon a becslések szerint közel 20 ezer embert érint, a második leggyakoribb idegi károsodással járó betegség.
A szerkesztő ajánlja