SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Joghurtos-zöldséges tésztasaláta

[cikkei] - 2011-05-12
Ha kevés az időd a főzésre, ha csak néhány zöldségféle lézeng a kamrádban, ha eleged van a húsból vagy ha (már megint) fogyókúrázol, egyenes az út ehhez a salátához. Laktató, egyszerű, finom és ráfoghatod, hogy még karcsúsít is. ;-)

Hozzávalók:

  • 30 dkg penne vagy fussili durum tészta
  • 4 dl joghurt
  • 2-3 evőkanál majonéz
  • 1 mokkáskanál mustár
  • bors
  • pár csepp citromlé
  • 1 mokkáskanál porcukor
  • 10 dkg reszelhető sajt
  • 1-2 gerezd fokhagyma
  • pici fej vöröshagyma vagy 2 szál újhagyma
  • 1 szál répa
  • 2 fej retek
  • 1 darab zöldpaprika
  • kisebb cukkini vagy uborka
  • egyéb zöldség, amit találsz otthon és szereted

Elkészítése:

Egy jó nagy lábasban felteszed a vizet forrni, majd belezúdítod a tésztát - ne hagyd ki belőle a sót, mint ahogy én szoktam…! winkKözben elkészíted a mártást: a joghurthoz hozzáadod a majonézt, sót, borsot, citromlevet, és a kevéske cukrot. Ha ezzel megvagy, lereszeled a vöröshagymát (vagy jól felaprítod az újhagymát) és a fokhagymát, majd a nagyobb lyukú oldalon a többi zöldséget és a sajtot is. Nem egy körömkímélő művelet, annyi szent…

Ez idő alatt biztosan megfőtt a tészta. A hozzávalókat alaposan összekevered és a salátát hűtőbe teszed fogyasztásig.



Ha a tészta még langyos, a mártást jobban beszívja magába, de ez cseppet sem ront az élvezeti értékén, sőt! Színes, zöldséges tésztával pedig igazán impozáns látvány! Így talán még a gyerekek is megkóstolják… kivéve az enyémek. Sajnos.

2011. áprilisi pályázatra beküldött recept.
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Dráma a horvát aquaparkban: tragédia egy vízi csúszdán

Egy békésnek induló családi nyaralás végzetes tragédiába torkollott a horvátországi Rab szigetén, amikor egy 21 hónapos kislány kicsúszott édesapja karjaiból egy vízi csúszdán.

Hátborzongató tragédia: Négyen is meghaltak, miután egy csecsemőt magára hagytak a tűző napon egy ház előtti füvön

Drámai mentés, megrázó családi tragédia, hatalmas összefogás - szívszorító eseménysorozat egy kisvárosban.

Tragédia az uszodában: egy 10 éves fiú 5 méterről ugrott a vízbe, rázuhant egy 67 éves férfira, aki a helyszínen elhunyt

Egy szomorú baleset rázta meg azt az uszodát, ahol egy 10 éves fiú az 5 méteres ugrótoronyról ugrott a medencébe, és egy 67 éves férfire zuhant. A férfi a helyszínen életét vesztette, miközben a gyermek is eltűnt a rendőrség elől. Az eset rávilágít a medencehasználat biztonsági szabályainak fontosságára.

20 év után újra találkozhatott szüleivel a vonatról 4 évesen eltűnt kislány

1999-ben, egy átlagosnak tűnő napon történt a megmagyarázhatatlan: egy négyéves kislány eltűnt egy vonatról, amely Minszkből Aszipovicsiba (Asypovichi) tartott. Yulia Gorina családjával utazott, amikor nyomtalanul eltűnt a vagonból, miközben édesapja egy rövid időre elszundított, kislánya nyomtalanul eltűnt.

Kétéves fiú halt meg, miután az orvosok sűrített levegővel próbálták eltávolítani az orrába szorult pattogatott kukoricát

Egy rendkívül felkavaró eset rázta meg Brazíliát, amikor egy két éves kisfiú vesztette életét azután, hogy az orvosok súlyos hibát követtek el egy egyszerű orrdugulás kezelése során. A fiú orrába szorult pattogatott kukoricaszem eltávolítása közben alkalmazott sűrített levegős eljárás következtében a gyermek tüdeje és gyomra is megrepedt, ami végzetesnek bizonyult.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja