SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓDSZABADIDŐRECEPTEKBABANEVEK

Koronavírus: mindenhol nő az esetszám

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2020-08-06
Újra nő a koronavírussal fertőzöttek száma Magyarországon. A körülöttünk lévő országokban javában tombol a járvány, az újabb lezárások azonban egyelőre váratnak magukra.

„A második hullám már itt van. Nap mint nap új gócpontok jelennek meg”nyilatkozta Michael Kretschmer, Szászország miniszterelnöke, miután a diagnosztizált fertőzöttek száma napi 800 új esettel nőtt Németországban. Európa több országában figyelhető meg hasonló tendencia, a lezárásokkal azonban már nem sietnek annyira, mint tavasszal.

Az Egyesült Államokban tombol a járvány, volt olyan nap, amikor 47 ezer új beteget diagnosztizáltak - az ország azonban kinyitott, és nem tervezik újra leállítani az életet. Horvátországban július közepén még volt, hogy egy nap alatt több mint száz új esetet találtak – ez a szám azóta némileg lecsökkent –, azonban a turizmus az ország gazdaságának egyik fő pillére, és szigorították ugyan a beutazást, de nem zárkóztak be, az éttermek, bárok továbbra is nyitva vannak. Németországból a járvány terjedése ellenére nemrég újra kifuthatott az első luxus óceánjáró. A francia miniszterelnök pedig nemrég úgy nyilatkozott, hogy egy újabb lezárást az országa sem gazdaságilag, sem társadalmilag nem élne túl.


Nem lehet újra lezárni a világot

A koronavírussal diagnosztizált esetek száma Magyarországon is újra nő. A SOTE rektora, Merkely Béla az ATV Heti napló Sváby Andrással című műsorának úgy nyilatkozott: 99 százalék, hogy itthon is lesz második hullám. Ez akkor kezdődik meg, amikor a betegség reprodukciós mutatója tartósan 1 fölé nő, vagyis egy fertőzött több mint egy másik embernek adja tovább a kórt (Németországban ez a szám jelenleg 1,16).

Merkely szerint a Covid-19 járvány lassulásának fő oka a nyári meleg. Ennek nem mond ellent az, hogy a Közel-Keleten jelenleg is tombol a vírus, hiszen ott a hőség elől egész nap légkondicionált épületekbe menekülnek az emberek, ami kiváló táptalajt jelent a kórokozók terjedésének. A kontinentális nyárban azonban a népesség jórészt a szabadban tölti az idejét, ami lassítja a vírus terjedését.

A rektor véleménye szerint az országot nem lehet újra úgy lezárni, mint márciusban, ezért inkább az óvintézkedések betartására helyezné a hangsúlyt. Az iskolakezdéssel kapcsolatban elmondta, hogy elsősorban a felsőoktatási intézmények esetében okozhat ez problémát a nagy létszám miatt, ezért ott különösen fontos lenne odafigyelni a maszkviselésre, a rendszeres kézmosásra, és arra, hogy 100-200 hallgatónál több ne üljön egyszerre a nagy előadótermekben sem.

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: Tumisu / pixabay

 

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

100 ezer forintos iskolakezdési támogatás: kik kaphatják meg, és mikor érkezhet?

A bejelentés szerint gyermekenként összesen 100 ezer forintos iskolakezdési támogatást kaphatnak azok a családok, ahol a tanévkezdés különösen nagy anyagi terhet jelent. A támogatás célja, hogy a gyerekek ne induljanak hátrányból szeptemberben csak azért, mert a családjuk nehezebb helyzetben van.

Bokszedzés közben halt meg egy 16 éves fiú - ezekre a figyelmeztető jelekre minden szülőnek érdemes odafigyelnie

Felfoghatatlan tragédia történt egy komáromi thai box edzésen: egy 16 éves fiú bemelegítés közben hirtelen rosszul lett, majd összeesett. Többen azonnal megpróbálták újraéleszteni, a kiérkező mentők azonban már nem tudták megmenteni az életét. A fiatal halálának pontos okát jelenleg vizsgálják.

Agysérülést szenvedett a 23 hónapos kisfiú, akit feldobott a gondozó, de nem tudott elkapni - VIDEÓVAL

A megdöbbentő esetet biztonsági kamera rögzítette. A kisfiú a fejére zuhant, majd az alkalmazott is ráesett. A szülők szerint az intézmény ezután megpróbálta jelentéktelen balesetként beállítani a történteket.

Egy szétszórt anyuka 3 szabálya, melyek révén a kacatok 90 százalékától megszabadult

A rendetlenség nemcsak a lakásban foglal helyet, hanem a fejünkben is. Egy édesanya most megmutatta, hogyan sikerült három gondolatváltással megszabadulnia a felesleges holmik 90 százalékától - és közben visszaszereznie a nyugalmát. Ezek egyszerű, bárki számára bevethető gondolatváltások.

Szép lánynevek, amelyeknek meglepően baljós jelentése van

Van, hogy egy név első hallásra finom és különleges, a jelentése vagy a hozzá kapcsolódó történet mégis egészen más hangulatot ad neki.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja