SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Csak pozitívan?

Móra Klára [cikkei] - 2019-08-14
Se szeri, se száma a bölcs tanácsoknak, különösen, mióta a közösségi oldalak korlátlan teret adnak a bölcseletnek, a blogírásnak, a közösségépítésnek, a véleménynyilvánításnak. És ez így is van jól. Akkor nehéz eligazodni, amikor problémánk adódik, azt sem tudjuk, hova kapjunk, a megoldásról pedig végképp fogalmunk sincs. Ilyenkor nyújtanak kapaszkodót a pozitív gondolkodásra buzdító írások, posztok, cikkek. Tökéletes! Csakhogy pozitív gondolkodás, mint olyan, nem létezik...
Csak pozitívan?

Törekedhetünk arra, hogy a dolgok könnyebb végét fogjuk meg, hogy hamar elfelejtsük a problémát kiváltó okot, vagy éppen a tökéletesnek hitt megoldást válasszuk, vagyis tegyük könnyebbé az életet, és lássuk meg mindenben a pozitívumot. Ha tudatosak vagyunk, és nem kapaszkodunk bele a problémába (ami adott esetben sok együttérző és helyeslő véleményt is kivált – Igazad is van! Így kell ezzel elbánni! Megérdemli! stb.), nem másokban keressük a probléma forrását, nem vádaskodunk, nem a külvilág az oka mindennek, mert mi tökéletesek vagyunk, van esélyünk, hogy nem ragadunk a múltban, képesek vagyunk a jelenben lenni, és a dolgok máris könnyebbé válnak.

A pozitív gondolkodás természetesen kívánatos, jó, szolgálja az egészségünket, mentesít a túlzott stressztől, igen ám, de a gondolataink túlnyomó többségét nem tudjuk irányítani, uralni, hiszen a tudatalatti elménk vezérli az életünket, mégpedig az ott rögzített programok, emlékek, ítéletek, vélemények. A tudatos elme 15 bit/mp információt képes fogadni, míg a tudatalatti elme a létező kb. 11 milliót. A különbség magáért beszél. A pozitív gondolkodás, illetve maga a gondolkodás is csak apró töredékét képes kezelni az elme felé áramló információnak.

Vannak persze technikák, hogy a tudatos gondolkodás idejét növeljük, kitoljuk, de tekintettel az információ mennyiségére, könnyen belátható, hogy ez is csak szerény próbálkozás az ún. pozitív gondolkodás megvalósítására.

Mi hát a megoldás? A nyilvánvalóan egyre nehezebben élhető élet, az egyre több konfliktus, a viharos sebességgel növekvő számú természeti katasztrófák jelentik a véget? Nem. Ellenkezőleg! A tudatosság a kulcs, az egyetlen megoldás minden problémánkra. A saját életünk tudatos átélése, a jelenben maradás, a belső béke az, ami megváltoztatja a világot. Csak ha mi változunk, akkor változik meg a világ, és nem fordítva.

Nincs annál pozitívabb dolog a földi életben, mint a béke. A béke megold minden viszályt, még a látszólag kezelhetetlennek tűnő problémákat is, mint például a természeti katasztrófákat. Hogyan? Azzal, hogy másképp tekintünk rá. A problémákat lehetőségekként kezeljük. Meglátjuk az egyre kevésbé tagadható, inkább nyilvánvalónak látszó tényt: van az emberénél magasabb intelligencia, amely a galaxisokat, a természetet, magát az embert teremtette. Mindenkinél jobban ismer minket, mindenre tudja a megoldást, mindig kéznél van, amikor szükségünk van rá.

Amint elkezdünk magunkban békét teremteni, megváltozik minden. A békés ember békével fogad mindent. A békés emberek nem harcolnak, nem gyűlölködnek, nem lázítanak – egyszerűen sikeresek. Minden áramlik az életükbe, ami szükséges. És hamar belátható, hogy sokkal kevesebbre van szüksége mindannyiunknak, mint hisszük. A legnagyobb szükség pedig a saját békénkre van, a békénk, a személyes békénk jelenti magát a boldogságot.

Igyekezhetünk tehát pozitívan gondolkodni, és tegyük is, amikor képesek vagyunk figyelni a gondolatainkra, a nap 24 órájának abban a kis hányadában. A többit, az időnk lehető legnagyobb részét szánjuk a belső munkára! Nem megy estéről reggelre, nem megy egyik napról a másikra, de igenis teremthető másfajta valóság, nem csak a gyűlölet, az ellentétek, a szélsőségek világa. A vonzás törvénye működik. Ha hálásak vagyunk azért, amink van, még többet vonzunk be abból, amiért hálát adhatunk. Ha békétlenkedünk, vádaskodunk, gyűlölködünk, lázítunk, a bumeráng hamar megfordul, és ott csap le ránk, ahol a legjobban fáj.

Van olyan út, ami mindenkinek működik világszerte, a belső béke művészete. Hawaiiról származik, évszázados bölcsesség, végtelenül egyszerű a gyakorlata, és úgy tűnik, valóban tudtak, tudnak valamit a hawaii emberek. Nem véletlenül mondjuk arra, ami tökéletes, hogy „tiszta Hawaii”. Bár nem mindenki szereti a túlságosan könnyű dolgokat. Mert az elme tiltakozik, persze, ami könnyű, ami egyszerű, az nem is működhet. Van erre cáfolat, a világ minden táján, fajra, nemre, korra, iskolai végzettségre való tekintet nélkül. Ez az élet legkönnyebb útja. Aki nem hiszi, próbálja ki, járjon utána. Minden megoldás bennünk van!

Kapcsolódó cikkeink:

Tehetségesnek vagy értéktelennek hiszi magát a szavaidtól? - a pozitív kommunikáció hatásai a gyerekekre

Móra Klára - Hooponopono, ősi hawaii problémemgoldó módszer

A pozitív pszichológia és az érzelmi intelligencia megismertetése

Utazás önmagunk felé - Gondolatok a zarándoklatról

Kép: freepik.es

 

 

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

A Fenntarthatósági Témahét alkalmából "Kukába az élelmiszerpazarlással" címmel indít plakáttervező pályázatot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja. Az április 25-től június 21-ig tartó pályázat során olyan műveket várnak, amelyek figyelemfelkeltő módon szemléltetik az élelmiszerpazarlás problémakörét, hangsúlyozva a fogyasztók egyéni felelősségét. A legérdekesebb alkotások készítőit értékes nyereményekkel díjazzák, valamint műveik a tervek szerint oktatási intézményekben jelennek majd meg országszerte a következő tanévtől.
Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

A diák súlyosan megsérült, mentőhelikopterrel szállították kórházba.
A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

Az elmúlt húsz évben folyamatosan nőtt Magyarországon a bőrrákos esetek száma. A bőrdaganatok közül a melanóma az egyik legagresszívebb típus, ezért különösen fontos a betegség korai felismerése. Ráadásul a globális felmelegedés jelentősen növeli a kialakulás kockázatát, mivel ennek következtében tartósan egyre több UV-sugárzás éri a bőrünket. A szoláriumban pedig már akár egyetlen alkalom is tartós bőrkárosodást okozhat. A Budai Egészségközpont a rendszeres önellenőrzésre és a bőrgyógyászati szűrővizsgálat fontosságára, valamint a megelőzésre hívja fel a figyelmet a május 7-ei melanóma világnap alkalmából.
A szerkesztő ajánlja