SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ön felismeri az asztma tüneteit?

Családinet [cikkei] - 2013-05-03
Az asztma világszerte több száz millió embert érint, hazánkban a nyilvántartott asztmások száma eléri a 250 ezret. A betegség előfordulása gyermekkorban sem ritka, felmérések szerint minden tizenötödik gyermeknél jelentkeznek a panaszok. Az Asztma Világnapján a szervezők a betegség megismerésének fontosságára hívják fel a figyelmet.
Ön felismeri az asztma tüneteit?

Tájékozódjon a betegségről!
A Világmozgalom az Asztmásokért (GINA) kezdeményezésére 1998 óta május első keddi napja minden évben az asztmáról, asztmás betegekről szól. A nemzetközi világnap 2013-ban is folytatja a tavaly megkezdett kampányt, a „You Can Control Your Asthma” jelmondatot viselő esemény célja az idei évben is a betegség kezelésére, irányítására felhívni a figyelmet. Az asztma krónikus betegség, azonban megfelelően beállított gyógyszeres kezelés mellett a betegek teljes életet élhetnek. A betegség feletti kontroll legfontosabb eszköze az információ – hangsúlyozza dr. Farkas Márta a Budai Allergiaközpont gyermektüdőgyógyásza. Kisebb gyermekek esetében ez elsősorban természetesen a szülők tájékoztatását jelenti, azonban életkoruknak megfelelően a kis betegek is képesek önállóan, betegségtudat nélkül, nagy odafigyeléssel betartani a gyógyszerszedési és esetleg életmódbeli szabályokat.

Ismerje fel a tüneteket!
A világnap alkalmából megjelent kiadványok közt találunk kifejezetten szülők részére készült ismertetőt is, melyben többek közt a gyermekkori asztma felismeréséről is olvashatunk. A hatékony asztma-kontroll eléréséhez és a betegség szövődményeinek megelőzéséhez az első lépés, hogy idejében ismerjük fel a tüneteket – figyelmeztet dr. Farkas Márta. A gyermekkori asztma megjelenésének időpontja óvodás- kisiskolás kor környékén jellemző. Természetesen itt is léteznek kivételek, fiatalabb korban is érdemes figyelnünk a kezdeti jelekre. Asztmára utalhat:
- ha a gyermek légúti fertőzések kapcsán nehézlégzésre, zihálásra panaszkodik.
- ha sírása, vagy nevetése rendszeresen köhögési rohamot vált ki.
- ha futás, vagy egyéb testmozgás során könnyen kifárad, nehezen kap levegőt, köhög.

Hagyományos kezelés és immunterápia
Az asztma kezelésének célja a légutak gyulladásának csillapítása és ezáltal a rohamok megelőzése. Az inhalációs készítmények biztonságosan alkalmazhatóak már gyermekkorban is a tünetek kezelésére, de a kontroller terápia beállítása minden esetben személyre szabottan történik. Ehhez szükséges a rendszeres orvosi ellenőrzés – évente legalább 2-3 alkalommal. A hagyományos terápiák mellett, válogatott esetekben létezik egy oki kezelési lehetőség is: az allergén specifikus immunterápia, amely képes megváltoztatni az allergiás asztma természetes lefolyását, mivel nem csak a tünetet kezeli, hanem az immunrendszer működését befolyásolja. Segítségével az asztmás tünetek és a hagyományos gyógyszerek alkalmazása is jelentősen csökkenthető. A kezelés igénybevétele az elvégzett vizsgálatok és a szakorvos elbírálása alapján, minden esetben személyre szabottan történik.A szakszerű kezelés mellett célszerű a környezetben előforduló, rohamokat provokáló tényezőket is minimalizálni. Ennek jegyében a kiadvány a gyermek közelében, különösképp a lakáson belüli dohányzás kerülésére hívja fel a figyelmet.

www.allergiakozpont.hu

Kép: Arvind Balaraman, freedigitalphotos.net

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Rengetegen keresték a kétéves kislányt, sajnos már csak a holttestét találták meg.
"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

Minden nő tudja, hogy a nőgyógyász kincs. Ez egy bizalmi viszony, így nem csoda, hogy olyan embert szeretnénk választani, aki szimpatikus, aki tudja kezelni az esetleges betegségeinket és aki felkészít a szülésre. Egy fiatal lány éppen ezért a lehető legközelebbi személyt választotta erre a nemes feladatra, aki nem más, mint az édesapja.
Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Láthatósági mellényben, csoportosan mennek iskolába reggelente a gyerekek Gödöllőn. A Pedibusz nevű kezdeményezést vezették be külföldi példák után - és rendkívül nagy sikere van. 
Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

1977 óta április 11-e a Parkinson-kór világnapja. Magyarországon a becslések szerint közel 20 ezer embert érint, a második leggyakoribb idegi károsodással járó betegség.
A szerkesztő ajánlja