A madármentők kérése: ne etesd a vízimadarakat!
Kercsó Dorottya [cikkei] - 2020-06-29
A legtöbben tiszta jó szándékból etetik a hattyúkat, kacsákat és a többi vízimadarat, a madármentők azonban arra kérnek mindenkit, hogy az állatok egészsége és túlélése érdekében hagyjanak fel ezzel a szokással.
Az állatbarátok, jó szándékú családok nincsenek tisztában azzal, hogy a vízimadarak etetése felesleges, különösen nyáron, amikor az állatok amúgy is találnak maguknak elegendő táplálékot. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az alábbi okok miatt kéri a lakosságot, hogy ne dobáljanak semmit a hattyúknak, kacsáknak:
- A hosszú ideig fennálló egyoldalú „kenyérdiéta” miatt úgynevezett „angyalszárny-betegség” alakul ki náluk.
- Az etetés megnöveli a madarak közti agressziót.
- Az elkényelmesedett állatok őszre akár röpképtelenné is válhatnak.
- A könnyű táplálékszerzés elfojtja bennük a téli túléléshez szükséges vonulási ösztönt, és ezek a madarak fagynak télen vízbe.
- A kenyér, kiflicsücsök szennyezi a vizeket, felgyorsítja az elmocsarasodást.
- A sok felesleges táplálék odavonzza a patkányokat.
- A sok táplálék évről-évre több madarat vonz az etetések helyszínére, így a probléma egyre csak fokozódik.
Ezért ha szereted a madarakat, mi is kérünk, hogy ne kínáld őket semmivel!

Kép: mme.hu
Kapcsolódó cikkeink:
Családinet hozzászólások:
LEGOLVASOTTABB
Ha egyszer demenciám lesz - egy megrendítő kívánságlista, amit minden családnak látnia kell
Egy Facebookon terjedő lista őszintén, szívszorítóan és mégis reménykeltően fogalmazza meg, mit kérne egy demenciával élő ember a szeretteitől. Olyan sorok ezek, amelyek segítenek jobban megérteni, hogyan maradhat meg a méltóság, a szeretet és a kapcsolat akkor is, ha az emlékek lassan elhalványulnak. Oszd meg, hogy minél több családhoz eljusson.
Egy ötéves kislány dobta ki újszülött testvérét az ablakon - a baba életét vesztette
Megrázó tragédia történt Oroszországban – egy háromhetes kisbaba kizuhant egy negyedik emeleti ablakból, miközben otthon volt az ötéves nővérével. A hatóságok vizsgálják, hogy szülői felelőtlenség, baleset vagy féltékenység vezetett a végzetes eseményhez.
Egy sima megfázásnak hitték – kórház lett a vége a babánál: itt az RSV
Az RSV gyorsan és könnyen terjed, eleinte enyhének tűnő tünetekkel jelentkezik, ám néhány nap alatt súlyos légzési nehézségekhez, tüdőgyulladáshoz vagy akár bronchiolitishez is vezethet - és gyakran pont akkor súlyosbodik, amikor a szülő már megnyugodna, hogy "csak egy kis nátha volt"
Szülinapja után maradt árva a négyéves kislány: szüleire a fürdőkádban találtak rá
Brazíliában, São José városában egy négyéves kislány árván maradt: szülei közvetlenül születésnapja után hunytak el a fürdőkádban.
Ma 83 éves Halász Judit színésznő és énekesnő, generációk nagy kedvence
83 éve ezen a napon, 1942. október 7-én született Halász Judit Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznő, énekesnő, érdemes művész, valamint a Halhatatlanok Társulatának tagja, aki örökre beírta nevét a magyar kultúra történetébe.













Közösségi hozzászólások: