Állatkínzás elkövetőit keresi az Ebrendészet
Családinet [cikkei] - 2009-01-30
Péntek hajnalban az Algyőn található Szegedi Ebrendészeti telep elé valaki zárt ládában még élő kiskutyákat dobott.
Péntek hajnalban az Algyőn található Szegedi Ebrendészeti telep elé valaki zárt ládában még élő kiskutyákat dobott. Sokan állataikat felelőtlenül szaporítják, az utódokkal viszont nem tudnak mit kezdeni. Vannak, akik az eladhatatlan ebeket meggondolatlanul utcára dobálják, azoktól mások kárára szabadulnak meg. Sokan nem tudják, hogy állatokkal így bánni bűncselekmény, amiért akár kétévnyi börtön is kapható.

Aki nem szeretne házi kedvenceitől utódokat, annak gondoskodni kellene az állatok felelősebb tartásáról, vagy az ivartalanításról.
Az ebrendészeten teltház-közeli állapot van. Ha kiskutyát vagy cicát szeretne örökbe fogadni, a telepről kimenteni, kérjük jelezze felénk! Az ebrendészet nem menhely, az állatok hosszabb ideig nem maradhatnak a telepen.
A cikkben szereplő és további örökbe fogadható állatokról fotók a www.ebrendeszet.zug.hu oldalon tekinthetők meg, illetve információk a 20/360-98-46-os számon kérhetőek.
Orpheus Állatvédő Egyesület
Ebrendészeti Telep
www.ebrendeszet.zug.hu
www.zug.hu
Következő hír
Kutya hideg van az állatoknak is - Állatvédelem
LEGOLVASOTTABB
A petesejt titkos választása: nem a leggyorsabb spermium nyer
A fogantatásról él az a kép a köztudatban, hogy olyan, mint egy verseny, ahol a leggyorsabb spermium ér célba, miközben a petesejt passzívan várja a győztest. A Stockholmi Egyetem kutatásai azonban azt mutatják, hogy a valóság ennél jóval összetettebb és érdekesebb. Lehet, hogy mindig a nő dönt?
Ezt mondta a rendőrség Egressy Mátyás eltűnésével kapcsolatban
Még most is nagy erőkkel keresik Egressy Mátyást, azt a 18 éves fiút, aki január 17-én éjjel egy 5. kerületi szórakozóhelyről indult el, de nem érkezett haza a 11. kerületi otthonába.
Jó hír jött a tavaszi szünetről: hosszabb pihenő vár a diákokra a 2025/2026-os tanévben
Hivatalossá vált a 2025/2026-os tanév rendje, és a naptár több ponton is kedvező meglepetést tartogat. A tavaszi szünet a megszokottnál hosszabb lesz, az érettségi időpontjai is ismertté váltak, így diákok, szülők és pedagógusok egyaránt előre tervezhetnek a sűrűbb hónapok előtt.
Sok édesanyát jobban stresszel a férje, mint a gyerekeik
Elsőre viccnek hangzik, mégis rengetegen magukra ismernek benne: egy amerikai felmérés szerint sok anya nagyobb stresszt él meg a párkapcsolatában, mint a gyereknevelés során. A téma újra felkapott lett a közösségi médiában, miután az Amazing Science Facts Facebook-oldalán előkerült a kérdés, és a kommentelők pillanatok alatt ráéreztek arra, miről is van szó valójában.
Nyilatkozott Matyi családja: valószínűleg ő zuhant a Dunába a Lánchídról
Újabb információkat közöltek a szombat hajnalban eltűnt 18 éves fiúról.













Családinet hozzászólások: