SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Távmunka a gyakorlatban- 6.rész

Kókai Kata [cikkei] - 2004-05-24
Aktuális távmunka ajánlatok, tippek munkavállalóknak...


Távoktatás, mint képzési forma

A távmunka fogalmához szorosan kötődik a távoktatás. A munkavégzés ezen formája esetén legtöbbször egyáltalán nem kerül sor személyes találkozóra a munkáltató és a munkavállaló között. Így természetesen állásinterjún sem kell részt venni, ami megkönnyíti a jelentkezők dolgát. Az esetek többségében a munkáltató nem kér igazolást a végzettségről, csupán referencia-, vagy próbamunkát igényel. A hasonló képzettséget, ám azt igazoló papírokat nem igénylő munka esetén is fontos szerephez jut a távoktatás. Több olyan internet alapú távoktatás létezik, mely jóval olcsóbb mint igazolványt adó társai.

Már 5-6000 Ft-tól elmerülhetünk a programozás, vagy az újságírás rejtelmeiben. Ugyanez az érték a tízszeresére is ugorhat,  ha szakmai igazolványt adó kurzuson veszünk részt.  Természetesen az árak nagyrészt az adott iskolától függnek. A távoktatás számtalan előnye közé sorolható, hogy a halgató szabadon rendelkezik saját idejével, saját otthonában tanulhat. Mindezek nem járnak hátránnyal, hiszen más tanulókhoz hasonlóan igénybe veheti a konzulens tanár segítségét. Míg a hagyományos esti- és hétvégi tanfolyamokon folyamatosan haladnak a tananyaggal, az e-iskolákban lehetőség van a kurzus halasztására.
 


 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

„Anyaként már csak árnyéka vagyok önmagamnak” - Őszinte TikTok-videók arról, hogyan változik meg egy nő a szülés után

Egyre több anya mutatja meg a TikTokon, mennyivel másabb volt az élete - és külseje - a gyerekvállalás előtt. A 30 virális videóval illusztrált trend kendőzetlenül tárja fel: anyának lenni gyönyörű, de sok nő közben elveszíti önmagát.

Meghalt a 11 éves kisfiú, akit fürdés közben agyevő amőba fertőzött meg

Tragikus véget ért a kórházi kezelése annak a 11 éves szlovákiai kisfiúnak, akit egy párkányi fürdőben fertőzhetett meg a rendkívül ritka és szinte mindig halálos kórokozó, az agyevő amőba. A Naegleria fowleri nevű egysejtű ellen nincs biztos gyógymód - a fiú több napos küzdelem után hunyt el.

Lövöldözés Grazban: kilenc halott egy iskolai támadásban, a támadó is áldozatul esett

Iskolai tragédia rázta meg kedden Graz városát: egy volt diák lövöldözni kezdett a BORG iskolában. A támadásban kilencen vesztették életüket, köztük maga az elkövető is. A helyszínre érkező mentőegységek és rendőrök órákig dolgoztak a káoszban.

Krónikus betegségben is javíthatja az életkilátásokat a mozgás

A rendszeres testmozgással kapcsolatban az elmúlt évtizedek nagy epidemiológiai és klinikai vizsgálatai elegendő bizonyítékát adták annak, hogy hatékonyan alkalmazható nem csupán a betegségek megelőzésében, de a terápia részeként, akár krónikus betegeknél is - mondja dr. Vágó Hajnalka, a Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Sportorvostan és Kardiológiai Tanszékének professzora.

Ingyenes hétvégével nyit a Lupa

Idén immár 10. alkalommal nyitja meg kapuit az ország legnagyobb, természetes vizű strandja, a Lupa Beach. A május 30-án induló nyitóhétvégén nem kell belépőt fizetni, mi több, pénteken, szombaton és vasárnap is nappali bulikkal és gyermekfoglalkozásokkal melegíthetünk be az idei strandszezonra.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja