SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Rákkeltő anyag lehet a bio termékben - ha ilyet vásároltál, vidd vissza az üzletbe!

Németh Noémi [cikkei] - 2021-09-10
Újabb termékvisszahívás került fel a Nébih honlapjára: ezúttal határérték feletti aflatoxin tartalom miatt.

Aflatoxin nevű rákkeltő anyaggal lehet szennyezett a Dm-ben kapható bio őrölt mandula - a termékvisszahívásról a Nébih tájékoztatta a fogyasztókat.

"A visszahívás oka: nem zárható ki, hogy az érintett lejárati idejű egyes termékekben az aflatoxin mértéke meghaladja a megengedettet értéket. A termékek a szárítási vagy tárolási folyamat során fertőződhetnek meg az ún. aflatoxin penészgombával. Nagy mennyiségben fogyasztva az aflatoxin káros lehet az egészségre, ezért a dm elővigyázatosságból kivonja a forgalomból az érintett termékeket" - olvasható a Dm honlapján.

Ha ilyet vásároltál, ellenőrizd a következő adatokat, és ha egyezést találsz, ne fogyaszd el a terméket - vidd vissza a Dm bármelyik üzletébe, ahol visszatérítik a vételárat.


Termékvisszahívás - adatok
 

  • Termék neve: dmBio Mandeln gemahlen, 200 g / dmBio őrölt mandula 200 g
  • Probléma jellege: Határérték feletti aflatoxin tartalom
  • Bejelentő: RASFF (Németország)
  • RASFF referenciaszám: 2021.4200
  • Termék megnevezése: dmBio Mandeln gemahlen, 200 g / dmBio őrölt mandula 200 g
  • Márka: dmBio
  • A termék eredete: Spanyolország
  • Minőségmegőrzési idő: 29.04.2022
  • Tételszám: L212091
  • Kiszerelés: 200 g
  • Forgalmazó: dm-drogerie markt Kft.
  • Forgalmazói intézkedés: Termékvisszahívás


Kép a termékről:


A termékvisszahívás kizárólag a fenti adatokkal azonosított termékre vonatkozik.

Az aflatoxin

Az aflatoxin a természetben előforduló anyag, melyet penészgombák állítanak elő. Rágcsálókra és emberekre egyaránt veszélyes, rákkeltő anyag, legmérgezőbb változata a B1 aflatoxin. A penészgomba főleg a mogyorót és egyes gabonaféléket támad meg: a talajon megtelepszik, majd rothadásnak indítja a növényeket. 

Az aflatoxinok májbetegségeket, autoimmun betegséget, szívproblémákat - gyulladásos betegséget - és ételallergiát is okozhatnak, emellett rákkeltőek.

Indexkép: stevepb / Pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata

Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.

Meghalt a 11 éves kisfiú, akit fürdés közben agyevő amőba fertőzött meg

Tragikus véget ért a kórházi kezelése annak a 11 éves szlovákiai kisfiúnak, akit egy párkányi fürdőben fertőzhetett meg a rendkívül ritka és szinte mindig halálos kórokozó, az agyevő amőba. A Naegleria fowleri nevű egysejtű ellen nincs biztos gyógymód - a fiú több napos küzdelem után hunyt el.

Agyevő amőba fertőzhetett meg egy fiút egy párkányi fürdőben - ritka, de halálos kór terjedhet nyáron

Egy ritka, de rendkívül veszélyes fertőzés gyanúja merült fel egy tizenegy fiú esetében, aki egy szlovákiai fürdőzés után került válságos állapotba. A hatóságok szerint nem kizárt, hogy az agyevő amőba, azaz a Naegleria fowleri állhat a háttérben. Utánajártunk, mit lehet tudni erről a rettegett kórokozóról és milyen veszélyeket rejt a nyári fürdőzés.

Lövöldözés Grazban: kilenc halott egy iskolai támadásban, a támadó is áldozatul esett

Iskolai tragédia rázta meg kedden Graz városát: egy volt diák lövöldözni kezdett a BORG iskolában. A támadásban kilencen vesztették életüket, köztük maga az elkövető is. A helyszínre érkező mentőegységek és rendőrök órákig dolgoztak a káoszban.

Eltűnt hatéves ikerpár Budapesten: az ország együtt izgul Annabell Zoéért és Blanka Noémiért

Június 12-én délután egy nagymama vitte el engedély nélkül Kosztyú Annabell Zoét és Kosztyú Blanka Noémit Budapesten, a Bikás park környékéről - azóta semmit sem tudni a kislányokról. A rendőrségi feljelentés már megtörtént, az ország hálózatai összefogtak, hogy segítsenek megtalálni őket.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja