Vádat emeltek egy cukorbeteg kisfiú halála miatt az anyja ellen
Családinet [cikkei] - 2017-12-13
Vádat emeltek egy székesfehérvári nő ellen, aki tizenegy éves cukorbeteg fia gondozását elhanyagolta, ami a gyermek halálához vezetett.
Tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozta vádiratában a Fejér Megyei Főügyészség.
Az MTI-hez kedden eljuttatott közlemény szerint a kisfiú január 4-én az iskolából hazaérve rosszul lett és állapota később sem javult. A vádlott tisztában volt gyermeke alapbetegségével, a tünetek lehetséges következményeivel, azzal, hogy az anyagcsere felborulása kómához és halálhoz vezethet, mégsem kért orvosi segítséget.
A vádirat szerint időben érkező szakszerű és célirányos orvosi kezeléssel nagy valószínűséggel megmenthették volna a gyerek életét.
Családinet hozzászólások:
LEGOLVASOTTABB
Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata
Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.
Meghalt a 11 éves kisfiú, akit fürdés közben agyevő amőba fertőzött meg
Tragikus véget ért a kórházi kezelése annak a 11 éves szlovákiai kisfiúnak, akit egy párkányi fürdőben fertőzhetett meg a rendkívül ritka és szinte mindig halálos kórokozó, az agyevő amőba. A Naegleria fowleri nevű egysejtű ellen nincs biztos gyógymód - a fiú több napos küzdelem után hunyt el.
Agyevő amőba fertőzhetett meg egy fiút egy párkányi fürdőben - ritka, de halálos kór terjedhet nyáron
Egy ritka, de rendkívül veszélyes fertőzés gyanúja merült fel egy tizenegy fiú esetében, aki egy szlovákiai fürdőzés után került válságos állapotba. A hatóságok szerint nem kizárt, hogy az agyevő amőba, azaz a Naegleria fowleri állhat a háttérben. Utánajártunk, mit lehet tudni erről a rettegett kórokozóról és milyen veszélyeket rejt a nyári fürdőzés.
Eltűnt hatéves ikerpár Budapesten: az ország együtt izgul Annabell Zoéért és Blanka Noémiért
Június 12-én délután egy nagymama vitte el engedély nélkül Kosztyú Annabell Zoét és Kosztyú Blanka Noémit Budapesten, a Bikás park környékéről - azóta semmit sem tudni a kislányokról. A rendőrségi feljelentés már megtörtént, az ország hálózatai összefogtak, hogy segítsenek megtalálni őket.
Tábori rémálmok és kiközösítés: Hogyan segíts gyermekednek, ha bajba kerül?
A nyári táborok izgalmas kalandokat és értékes tapasztalatokat ígérnek, ám néha szorongással és más lelki nehézségekkel is járhatnak. Hogyan ismerheted fel, ha gyermeked kiközösítés áldozata lett, és mit tehetsz, ha nem akar visszamenni a táborba, de nem mondja el az okát?
Közösségi hozzászólások: