SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kézfej nélkül született egy magyar kisfiú, az orvosok 17 ultrahang vizsgálat után sem vették észre a bajt

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2017-07-06
Pereli a terhesgondozását végző kórházakat az a salgótarjáni asszony, akinek negyedik gyermeke csonka bal karral, kézfej nélkül született. Állítása szerint két intézményben összesen tizenhét alkalommal végeztek rajta ultrahang vizsgálatot, de senki sem szólt neki, hogy baj van a babával - adta hírül a Tények.
Kézfej nélkül született egy magyar kisfiú, az orvosok 17 ultrahang vizsgálat után sem vették észre a bajt

Barnabás ma már hároméves. Gyönyörű, mosolygós kisfiú, még porszívózni is tud az ép kezével. Édesanyja, Vass Mónika azt mondja, ha előre értesültek volna az állapotáról, fel tudtak volna készülni az előttük álló nehézségekre.

„Mindenféleképpen megtartottuk volna, mert az én kisfiam így is úgy is Barnuska. Így egész, teljes nekünk” – nyilatkozta az anya a Tényeknek. Hozzátette azonban, hogy a fia fejlesztése nem egyszerű. A gyógytornát szerencsére meg tudták oldani helyben: jelenleg az óvodába jár ki egy szakember Barnabáshoz. Korábban azonban csak alapítványi keretek között tudták volna végezni a tornáztatást, ami sok pénzbe került volna a családnak.

A nő jelenleg mindkét kórházat pereli, ahol ultrahangot készítettek róla, hogy megtudja, ki a felelős. Azonban számos nehézségbe ütköznek. Egyik ügyvédjük már ki is szerette volna kérni az ultrahangfelvételeket, ám ezeket nem kapta meg, s így nem tudtak tovább lépni az ügyben. Mint elmondta: a kártérítési összegből fia jövőjét szeretné biztosítani.

A végtaghiány igen súlyos állapot, ám Barnabás szemei előtt több példakép is lebeghet, ha meg szeretné valósítani az álmait. A 16 éves, Alexej Romanov az oroszországi Tatárföldön él. Mindkét kézfeje hiányzik születése óta. Két évvel ezelőtt fogadta örökbe egy házaspár, akik észrevették különleges vonzalmát a művészetek iránt. Alexej ekkor kezdett zongorázni tanulni, és nagyon hamar magas szintre fejlődött. Egyik előadását itt lehet megtekinteni:

Az egyiptomi Ibrahim Hamato tízéves volt, amikor elveszítette mindkét karját egy baleset következtében. Jelenleg mégis ő országa leghíresebb pingpongosa. A 2020-as Tokiói paralimpiai csapat kapitánya lesz, ám az épek között is nagy sikerrel versenyez. A labdát a lábával dobja fel és a szájában tartja az ütőt. Otthon van saját asztala, és egy robottal vagy egyszerűen a fallal gyakorol. Érdemes megnézni, ahogyan pingpongozik, lenyűgöző. 

Minden esély megvan tehát arra, hogy a salgótarjáni kisfiúnak is sikerül ledolgozni a hátrányt, ami születésekor érte. Hajrá, Barnabás!

Fotó: MedicalPrudens / pixabay

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Így irányítja az életed egy manipulatív szülő

Így irányítja az életed egy manipulatív szülő

"A manipulatív szülők annyira ügyesen leplezik igazi szándékaikat, hogy gyerekeik állandó zavarodottságban élnek. Tudják, hogy becsapják őket, de nem tudnak rájönni, hogy hogyan."
Így mondj szépen és eredményesen nemet a gyerekednek - nagy szükség van erre időnként

Így mondj szépen és eredményesen nemet a gyerekednek - nagy szükség van erre időnként

Nemet mondani nem könnyű, főleg nem a gyerekünknek, mégis elengedhetetlen része a szülői szerepnek ez is: hiszen felelősségre, önkontrollra és érzelmi szabályozásra tanítja a kicsit. A következetes és szeretetteljes nevelés hatására a gyerekek biztonságban érzik magukat, és magabiztos, felelős felnőttekké válhatnak. De hogyan mondjunk nekik nemet?
Egy betegség, amelyet félreértések és előítéletek kísérnek - május 24. a Szkizofrénia Világnapja

Egy betegség, amelyet félreértések és előítéletek kísérnek - május 24. a Szkizofrénia Világnapja

A Szkizofrénia Világnapjának célja, hogy felhívja a figyelmet e komoly mentális betegséggel küzdők gondjaira, csökkentse a velük szembeni megbélyegzést, és elősegítse irányukba a társadalom megértését és támogatását.
Számoljunk le a szívelégtelenséget övező leggyakoribb tévhitekkel!

Számoljunk le a szívelégtelenséget övező leggyakoribb tévhitekkel!

A szívelégtelenség több mint 64 millió embert érint világszerte1, és ahhoz képest, mennyire gyakori betegség, rengeteg hiedelem és félelem övezi. Hamis feltételezésekre hagyatkozni azonban rendkívül veszélyes lehet, amelyek mind a betegség megelőzését, mind pedig a páciensek gyógyulását, illetve partnerként történő együttműködését hátráltathatják. Az alábbiakban összegyűjtött néhány fontos tévhit megcáfolásával mindezt elkerülhetjük.
Meddig lehet várni a szürkehályog műtéttel?

Meddig lehet várni a szürkehályog műtéttel?

Az életkorral összefüggő látásproblémák közül a szürkehályog a leggyakoribbak közé tartozik, hiszen a legtöbbünknél nagy valószínűséggel kialakul az életünk során. Bár sokaknál évekbe telhet, amíg a szürkehályog jelentősen befolyásolja a látást, olyan eset is akad, mikor néhány hónap alatt jelentős látásromlást él meg a beteg. A kezelési kockázatok minimalizálása érdekében döntő fontosságú lehet, meddig várunk a műtéttel a tünetek észlelését követően.
A szerkesztő ajánlja