SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

„ISKOLÁK EGY ISKOLÁÉRT”

Családinet [cikkei] - 2005-01-23
Mindnyájunkat megdöbbentettek azok a híradások, amelyek az ázsiai természeti katasztrófáról tudósították a világot. Kollégáimmal együtt sokáig tépelődtünk azon, hogy egy magyar iskola hogyan tudna segíteni a szökőár által sújtott területek egyedül maradt gyermekein.

A Magyar Baptista Szeretetszolgálat Sri Lankán a magyarországi adományokból árvaházat építtet, amelyben iskolát is tervez működtetni. Ekkor gondoltunk először arra, hogy iskolaként a létrehozandó oktatási intézmény felszerelésének előteremtésében próbálunk összefogásra felhívni minél több magyar iskolát.

A csatlakozás –magától értetődően- önkéntes és az adott intézmény anyagi lehetőségeitől függ. Abból indultunk ki, hogy ha a semmihez, a nincshez sokan adunk valamit –legyen az bármilyen kevés is egyenként- összerakva talán elég lehet. Ezért aztán mindegy, hogy egy iskola esetleg „csak” egy doboz kréta árát ajánlja fel, mert a többiek közreműködésével mégis összeállhat az áhított végeredmény: a magyar oktatási intézmények adományaiból működőképessé váló iskola Sri Lankán.

( Hétköznapjainkból tudhatjuk, néha mennyire tud hiányozni egy kréta!)

 

Hogyan is képzeljük a segítségnyújtást?

Mindannyian jól ismerjük a magyar közoktatásban érvényes felszerelési és taneszköz listát. Arra gondoltunk, ha azok a magyar iskolák, amelyek hajlandóak segíteni – reményeink szerint többségük ilyen lesz- ennek a listának a tárgyai közül azt, (vagy azokat) amelyet lehetőségükben áll „megvásárolni”, a feltüntetett ár megadott bankszámlára történő befizetésével, odaajándékoznák a sri lankai „magyar iskolának”. Azt reméljük, hogy a magyarországi iskolák összefogásának eredményeképpen egy komplett, minden szükséges eszközzel felszerelt oktatási intézményben tanulhatnak majd az árva gyerekek.

(Természetesen a 11/1994-es MKM rendelet 7-es számú mellékletének eszközökre leszűkített változatát tüntetjük fel. Eszközt nem tudunk küldeni, hiszen az óriási távolság miatt kifizethetetlen lenne a szállítás költsége.)

Az akcióról további információkat, a segítség nyújtás módját és lépéseit, részletesen megtalálhatják honlapunkon, a www.kontyfa.hu címen. Ugyanitt az akció állásáról is tájékozódhatnak.

Kérjük, hogy amennyiben az Önök intézményének lehetősége van rá, csatlakozzon kezdeményezésünkhöz! Fogjunk össze a sri lankai „magyar iskola” létrehozásáért!

 

„ISKOLÁK EGY ISKOLÁÉRT”

 

Segítségüket előre is köszönjük!

                                                                       Tisztelettel:

            Budapest, 2005. január 17.

 

A Kontyfa Középiskola, Általános Iskola, Óvoda és Kerületi Nevelési

Tanácsadó dolgozói nevében

                                                                       Rozsáli Oszkár

                                                                       elnök-igazgató

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felfoghatatlan tragédia: egy hatéves fiú okozta egy újszülött halálát a kórház szülészeti osztályán

Egy hatéves kisfiú felügyelet nélkül kószált egy francia kórház neonatológiai osztályán, ahol halálos baleset történt: leejtett egy koraszülött babát, aki néhány nappal később belehalt sérüléseibe. A kórház, a család és a hatóságok most próbálják feltárni, hogyan történhetett meg mindez.

Dráma a horvát aquaparkban: tragédia egy vízi csúszdán

Egy békésnek induló családi nyaralás végzetes tragédiába torkollott a horvátországi Rab szigetén, amikor egy 21 hónapos kislány kicsúszott édesapja karjaiból egy vízi csúszdán.

Hátborzongató tragédia: Négyen is meghaltak, miután egy csecsemőt magára hagytak a tűző napon egy ház előtti füvön

Drámai mentés, megrázó családi tragédia, hatalmas összefogás - szívszorító eseménysorozat egy kisvárosban.

"MINDEN NŐI MELL ALKALMAS A SZOPTATÁSRA" - Ez a videó megváltoztatja, amit a szoptatásról gondoltál

Ha te is azok közé tartozol, akik éjjelente azon izgulnak, hogy "mi van, ha nem lesz elég tej", "mi van, ha nem megy", vagy "mi van, ha pont úgy járok, mint anyukám"... akkor Bocskainé Irci üzenete mindent megváltoztat.

Ha ilyen popcornt vettél, ne fogyaszd el, rákkeltő lehet!

A Nébih kéri a vásárlókat, hogy az alábbi azonosító adatokkal megegyező termékeket ne fogyasszák el!

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja