SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kormos Anett - Ilyen ez a szeláví

Kormos Anett [cikkei] - 2010-06-30
Talán nem annyira gyerek téma, mint állat, de hát mi szülők tudjuk, hogy gyakran oly kicsi a különbség. Nekem is muszáj néhány szót írnom a cicáról, akit új gazdája Korminak nevezett el.

Reggel hétkor szörnyű kutyamorgásra és elesett cicanyávogásra ébredtem. Aztán a kutyát a gazdája elrángatta a helyszínről - legalábbis gondolom, mert az ugatás egyszer csak fokozatosan a némaságig halkult. A nyávogás viszont nem halkult, sőt az ablakunk alá szorult és egyre kétségbeesettebben ismétlődött.

Ebben az időpontban én még közel vagyok az agyhalál állapotához. Talán emiatt is, talán amiatt is, mert roppant mód vágyom valami kis állatkára, de hát gyerekek, meg lakás, meg fejcsóváló férj…

Mindegy. Hálóingben lementem, majd követtem a hangot, és egy autó alatt pici cica nagyszemei bámultak rám. Egy fél cicc-et eresztettem csak el, és az olajos tappancsok máris felfutottak a mellkasomig. Ja, és egy macska is lógott a tappancsok végén. Főleg ez utóbbi tény viselte meg a fürdőszobában borotválkozó férjemet. Sürgősen gazdát kellett találnom.

Sajnos a kocsi alatt csak macska volt, macskagazda nem. Hát némi evészet, fürdészet, szépítészet után elvittem a cicát sétálni, hátha… És igen. A szomszéd előjött a félszuterénből és a mellettünk lévő családi házra mutatva magyarázta, hogy a cica odavaló, mert ott most született négy. Biztos? Biztos. Hát betettem a miénket a kerítés túloldalára. Megkönnyebbültem. Pláne mikor láttam, hogy előjön a többi kiscica. Végre a testvérkék között. Egy cica, két cica, három cica, négy cica… Öt cica. Öt cica. Ó-ó.

Sajnos nemcsak nekem tűnt fel a létszámtöbblet, hanem a házőrző ebnek is. Így az enyém a fa tetejére került ismét nyávogó üzemmódba kapcsolva. Nem kis küzdelem után szereztem vissza a cicát, akitől mindenképpen meg kellett szabadulnom. Hülye helyzet.



És akkor jött az én drága cicamegmentőm, aki nyomban reagált a segélykérő üzenetemre.

Megmentettem egy kis életet. Ez járt a fejemben miközben siettem egy fellépésre az autópályán, és nem tudtam letörölni a mosolyt az arcomról egészen addig, amíg el nem ütöttem egy madarat...

Kormi cica új gazdijának a beszámolója: Hazahoztam egy kiscicát

Kormos Anett további cikkei ide kattintva olvashatóak.
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)
Hozzászólások (9 - 1)
kisokos
#9 2010. július 02. 12:51:58 | péntek
A gyerekeid nem akarták volna inkább megtartani a cicát?
Kormos_Anett
#8 2010. július 02. 10:36:39 | péntek
Átokfajzatok. Smile
totya69
#7 2010. július 02. 08:08:21 | péntek
Hááát ha bezárják valami ketrecbe és körbeviszik az országba, olyan road show jelleggel, nem biztos hogy kézbe kap egy billentyűzetet! Very Happ<br />
y
h__emese
#6 2010. július 02. 07:48:21 | péntek
Isten adta, Kormos elvette!Very Happ<br />
y

Az állatvédők megfognak találni...!Very Happ<br />
y Ugye megírod majd?! Wink
Kormos_Anett
#5 2010. július 01. 11:09:24 | csütörtök
De!(hogyis)Smile)
totya69
#4 2010. július 01. 08:09:56 | csütörtök
Őööö, nincs harag? vagy igen? Wink Very Happ<br />
y
Kormos_Anett
#3 2010. június 30. 20:21:54 | szerda
Totya, basszus.
totya69
#2 2010. június 30. 15:28:00 | szerda
Szerintem nem csukott szemmel kéne padlógázzal száguldozni a zemhetesen Wink Very Happ<br />
y
Signetta
#1 2010. június 30. 14:57:43 | szerda
Szegény madár... De lehet, ha nem ütöd el, mikor megnő Kormi, ő fogja meg. : ) A madár sorsa megvolt írva.
Vannak még melegszívű emberek, akik befogadják a kóbor állatokat. Most gondolkozóba estem, lehet, én is felkutatok még egy hajléktalan állatot. . : )

LEGOLVASOTTABB

Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata

Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.

Meghalt a 11 éves kisfiú, akit fürdés közben agyevő amőba fertőzött meg

Tragikus véget ért a kórházi kezelése annak a 11 éves szlovákiai kisfiúnak, akit egy párkányi fürdőben fertőzhetett meg a rendkívül ritka és szinte mindig halálos kórokozó, az agyevő amőba. A Naegleria fowleri nevű egysejtű ellen nincs biztos gyógymód - a fiú több napos küzdelem után hunyt el.

Agyevő amőba fertőzhetett meg egy fiút egy párkányi fürdőben - ritka, de halálos kór terjedhet nyáron

Egy ritka, de rendkívül veszélyes fertőzés gyanúja merült fel egy tizenegy fiú esetében, aki egy szlovákiai fürdőzés után került válságos állapotba. A hatóságok szerint nem kizárt, hogy az agyevő amőba, azaz a Naegleria fowleri állhat a háttérben. Utánajártunk, mit lehet tudni erről a rettegett kórokozóról és milyen veszélyeket rejt a nyári fürdőzés.

Lövöldözés Grazban: kilenc halott egy iskolai támadásban, a támadó is áldozatul esett

Iskolai tragédia rázta meg kedden Graz városát: egy volt diák lövöldözni kezdett a BORG iskolában. A támadásban kilencen vesztették életüket, köztük maga az elkövető is. A helyszínre érkező mentőegységek és rendőrök órákig dolgoztak a káoszban.

Eltűnt hatéves ikerpár Budapesten: az ország együtt izgul Annabell Zoéért és Blanka Noémiért

Június 12-én délután egy nagymama vitte el engedély nélkül Kosztyú Annabell Zoét és Kosztyú Blanka Noémit Budapesten, a Bikás park környékéről - azóta semmit sem tudni a kislányokról. A rendőrségi feljelentés már megtörtént, az ország hálózatai összefogtak, hogy segítsenek megtalálni őket.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja