SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Élesztő nélkül maradtál? Így készíthetsz otthon kovászt

Családinet [cikkei] - 2020-05-11
A koronavírus járvány miatt súlyos élesztő- és liszthiány alakult ki, hiszen az emberek úgy gondolták, hogy ha leáll az élet, akkor otthon kell megoldani a kenyérsütést.
Élesztő nélkül maradtál? Így készíthetsz otthon kovászt

Kovász készítése házilag (recept)

Ha nem szereztél be időben időben élesztőt, ne aggódj, mert van megoldás: elkészítheted te a saját kovászodat. Arra viszont fel kell készülnöd, hogy a következő recept alapján a kovászod 7 nap alatt készül el, azaz türelmesnek kell lenned.


Hozzávalók
 

  •     egy 800 grammos, tetőfedővel rendelkező befőttes üveg;
  •     konyhai mérleg;
  •     langyos, szénsavmentes asztali víz;
  •     fehér búzaliszt;
  •     rozsliszt;


Elkészítés:


1. nap

Először is mérd le üresen a befőttes üveget, és jegyezd le egy kis füzetbe. Ezután egy tálban keverj össze 100 gramm rozslisztet és 150 gramm langyos vizet, amelynek hőmérséklete kb. 30 Celsius fok kell legyen. Majd ezt a masszát tedd bele a befőttes üvegbe, és tedd rá a tetejét, de ne csavard be. Hagyd így állni 24 órát szobahőmérsékleten.


2. nap

Vegyél ki 30 grammot az előző nap elkészített tésztából, majd a maradékra szórj rá 50 gramm rozslisztet, 50 gramm búzalisztet és 115 gramm langyos vizet, majd hagyd állni 24 órát.


3. nap

Ugyanazt az eljárást kell megismételned, mint a 2. napon: a 70 gramm alapmasszára rá kell szórnod egy új adagot, aminek szintén 50 gramm rozslisztből, 50 gramm búzalisztből és 115 gramm langyos vízből kell állnia.


4. nap

Ezen a napon is ugyanazt kell tenned, mint az előző két nap, csak annyi különbséggel, hogy a 115 gramm langyos víz helyett 100 grammot használsz.


5. nap

Ismételd meg ugyanazt az eljárást, amit a 4. napon végeztél.


6. nap

Ezen a napon a 70 gramm kezdő kovászból csak 50 grammot kell megtartanod, majd szórj erre rá 50 gramm rozslisztet, 50 gramm búzalisztet és 100 gramm langyos vizet.


7. nap

Ez az utolsó nap, amikor ki kell dobnod a kovászból, mégpedig annyit, hogy 25 gramm maradjon, amire rá kell majd szórnod 50 gramm rozslisztet, 50 gramm búzalisztet és 100 gramm langyos vizet. Így marad a kovászod aktív, de minden nap “táplálnod kell”, ezért ugyanabban az időben hozzá kell adnod a rozslisztet, a búzalisztet és a vizet a 6. napon említett mennyiségeket betartva.

Staudinger Nikolett Youtube-csatornáján videósorozaton is megnézheted, hogy készül a kovász - picit más adagokkal számolva:

 

Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: filantropikum.com
Kép: fancycrave1 / pixabay

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

- A húgyúti fertőzés a leggyakoribb bakteriális fertőzések közé tartozik, amely évente 150 millió embert érint világszerte.1 - A nők 50-60 százaléka élete során legalább egyszer találkozik a betegséggel.2 - A húgyúti fertőzés egyben a cukorbetegség egyik leggyakoribb hosszú távú szövődménye, amely súlyosabb lefolyású és rosszabb kimenetelű a 2-es típusú diabéteszben szenvedő betegek esetében.3 - A 2-es típusú cukorbetegséggel diagnosztizált emberek 9,4 százalékának volt már húgyúti fertőzése, míg a cukorbetegségben nem szenvedők esetében az előfordulási arány csak 5,7 százalék.4
Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

A Fenntarthatósági Témahét alkalmából "Kukába az élelmiszerpazarlással" címmel indít plakáttervező pályázatot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja. Az április 25-től június 21-ig tartó pályázat során olyan műveket várnak, amelyek figyelemfelkeltő módon szemléltetik az élelmiszerpazarlás problémakörét, hangsúlyozva a fogyasztók egyéni felelősségét. A legérdekesebb alkotások készítőit értékes nyereményekkel díjazzák, valamint műveik a tervek szerint oktatási intézményekben jelennek majd meg országszerte a következő tanévtől.
A szerkesztő ajánlja