SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Okosórák és mobilalkalmazások, hogy mindig tudjuk, ki merre jár

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-09-09
Sokan szeretik azokat a GPS-es okoseszközöket és alkalmazásokat, amelyek lehetővé teszik, hogy mindig tudjuk, merre jár éppen a gyerek vagy a család többi tagja. A következők közül válogathat az, aki úgy dönt, kipróbálja ismerősei GPS-es helymeghatározását.
Okosórák és mobilalkalmazások, hogy mindig tudjuk, ki merre jár

1. Okosóra

Nagy előnye, hogy a csuklóra rögzítve azonnal észleljük, ha valaki hív bennünket vagy üzenetet kapunk. Gyerekeknek kifejlesztett változatai főleg a 6-12 éves korosztályt célozzák meg. Ők azok, akiknek még nem feltétlenül van szükségük okostelefonra, ugyanakkor adódhatnak olyan helyzetek, hogy a szülővel el kell érniük egymást. Az okosórával a telefonhoz hasonlóan lehet hívás kezdeményezni és fogadni, üzenni egymásnak. Baj esetén a gyerek egyetlen gombnyomással el tudja érni a szülőt, a telefonunkkal összekötve pedig mindig láthatjuk, éppen merre jár a csemete.
 

2. Barátok keresése (Find my Friends)

IOS készülékekre letölthető alkalmazás. Segítségével láthatjuk azon ismerőseink helyzetét, akiket felvettünk a listánkra, és éppen engedélyezik a helymeghatározást. Ha mi magunk ki is kapcsoljuk a láthatóságunkat, a többieket továbbra is nyomon követhetjük, ha engedik. Ismerőseink helyzetét térképen vagy műholdon figyelhetjük.
 

3. Life 360 személykövető app

Androidos készülékeken használható. Hasonlóan az előzőhöz, a Life 360 segítségével is beállíthatjuk azon ismerőseink körét, akik helyzetéről mindig tudni szeretnénk. Az alkalmazás chatfunkciót is tartalmaz, így a körön belül lévők könnyen elérhetik egymást, üzenhetnek a másiknak. Értesítést is kérhetünk arról, ha egy adott családtagunk megérkezett a célállomására.
 

4. Google Maps

IPhone-on, iPad-on és Androidos készülékeken egyaránt futtatható program, csak egy Google-fiók kell hozzá. Nem csak azt állíthatjuk be, hogy ki láthatja a helyzetünket, hanem azt is, hogy mindez mennyi ideig legyen elérhető.

Megkérdeztük Jánosi Valéria szakértőnket, mit gondol a családon belül - esetleg kifejezetten a kamaszokon - alkalmazott nyomkövető eszközökről.

"Nagyon együtt tudok érezni azokkal a szülőkkel, akik aggódnak a gyerekeikért, hiszen bármikor, bármi megtörténhet velük, a szülő számára pedig biztonságot, megnyugvást jelent, hogy mindig tudják, merre jár a gyermekük, ha kell, a segítségükre siethetnek.
Lehet, hogy kicsi gyerekek esetében ezek az alkalmazások igen hasznosak, bár nem valószínű, hogy 10-12 éves kor alatt vásárolnék mobiltelefont egy gyereknek. Sajnos naponta látom, hogy milyen függőséget okoz náluk a készülék használata, és milyen súlyos károkat okoz a testi-lelki egészségükben.
Sokkal inkább arra biztatnám a szülőket, hogy a felnövekvés során okos bizalmat alakítsanak ki a gyermekükkel. Egy olyan bizalmi légkörre gondolok, ahol szabad hibázni (szülőnek és gyereknek egyaránt!), meg lehet beszélni a történteket, nem jár érte durva büntetés, kiabálás, hanem inkább közös tanácskozás, a tapasztalatok levonása történik. Ez nagyon időigényes, sok türelmet, empátiát igényel, de ez vezet oda, hogy a gyerek kamaszként el meri majd mondani a szülőjének, hogy hol járt és mit csinált. Már ha akarja. Merthogy a kamaszkor a szülőről való leválás fájdalmas időszaka, amikor a szülőnek el kell viselnie, hogy már nem mesél el mindent a tini, nem mondja el részletesen, hol járt és mit csinált. Ha ez a leválás nem történik meg, az később személyiségfejlődési, párkapcsolati problémákhoz vezet. A szülő ebben az időszakban már csak abban bízhat, hogy sikerült kialakítania a fentebb leírt bizalmi légkört, amelyben a gyermeke fordulhat hozzá, ha nagy gond van.
Ha ez a bizalom nem alakul ki, hiába minden kütyü, nyomkövető applikáció, a gyerek úgyis ki fogja játszani. Csakhogy ennek az ára az lesz, hogy elvész a szülő-gyerek közötti bizalom és intimitás. Ez pedig nagyon nagy ár"
- mondja Jánosi Valéria párkapcsolati coach, válási és kamasz mediátor, mentálhigiénés szakember.

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: Pexels / pixabay

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Megváltozik a hiányzások igazolásának rendszere szeptember 1-től, megszűnik a papír alapú orvosi igazolás

Megváltozik a hiányzások igazolásának rendszere szeptember 1-től, megszűnik a papír alapú orvosi igazolás

"Nincs többé trükközés" - írja a Medicalonline.
Vízbe esett egy 5 éves, úszni nem tudó kisfiú egy zalai fürdőben - mire kimentették, már nem lélegzett

Vízbe esett egy 5 éves, úszni nem tudó kisfiú egy zalai fürdőben - mire kimentették, már nem lélegzett

Egy Zala vármegyei fürdőben történt meg minden szülő rémálma.
Botot nyomtak a végbelébe - egy 9 éves kisfiút úgy megkínoztak a társai egy katolikus iskolában, hogy kórházba került

Botot nyomtak a végbelébe - egy 9 éves kisfiút úgy megkínoztak a társai egy katolikus iskolában, hogy kórházba került

A brutális eset egy nagybaracskai iskolában történt - a szülők nem az intézménytől, hanem az egyik bántalmazó gyerek szülőjétől értesültek a dologról.
Mintegy negyed évszázad elteltével mérték fel ismét a hazai lakosság egészséggel összefüggő életminőségét

Mintegy negyed évszázad elteltével mérték fel ismét a hazai lakosság egészséggel összefüggő életminőségét

A képzettebbek, a gazdaságilag aktívak, illetve az egy háztartásban többen együtt élők jobb egészséggel összefüggő életminőségre számíthatnak, mint az alacsonyabb iskolai végzettségűek, vagy az egyedül élők. Többek között ez derült ki abból a kutatásból, amelyet a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Technológiaértékelő és Elemzési Központja készített csaknem 12 ezer résztvevő kérdőíves felmérésével. Hazánkban hasonló kutatás utoljára 2000-ben mérte fel a lakosság egészséggel összefüggő életminőségét, így a vizsgálat abból a szempontból is egyedülálló, hogy az eredmények két évtized távlatából összevethetők, elsősorban a középkorúaknál jelentős javulást mutatva. Eredményeiket a neves Quality of Life Research című lapban publikálták az egyetem kutatói.
Akadozó és véres vizelet a hólyagrák tünete lehet

Akadozó és véres vizelet a hólyagrák tünete lehet

A gyakori vizelési inger, az akadozó vizelet meglehetősen sokakat érintő tünet, a véres vizelet azonban olyasmi, ami jóval ijesztőbbnek tűnik és hamarabb orvoshoz fordul miatta a beteg. Nagyon fontos felhívni a figyelmet arra, hogy urológus szakorvoshoz kell fordulni még a kevésbé fenyegető tünetekkel is, mivel a hólyagrák tüneteként megjelenő vérvizelés sokszor csak a laborelemzés során mutatható ki. Dr. Med. Habil. Buzogány István PhD, az Urológiai Központ urológusa a daganatos betegség további lehetséges tüneteire, valamint a kivizsgálás jelentőségére hívta fel a figyelmet.
A szerkesztő ajánlja