SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Szex és Magyarország

Kókai Kata [cikkei] - 2004-10-06
Míg a szexualitás még családon belül is tabutéma, addig egyre gyakrabban hallani aktmodellekről és a szexipar képviselőiről. Virágzó pornóipar és Playboy nyuszi választás - ilyenek lennének a „prűd” magyarok?

Aki gyakran nézi munkából hazaérve a kora- vagy késő délutáni műsorokat, tapasztalhatta, hogy egyre több szó esik a virágzó pornóiparról. Ezek alapján talán nem is gondolnánk, hogy míg a pornófilm az első, addig a házasélet az utolsó a magyarok népszerűségi listáján

Érdemes megnézni a TV-képernyő bal oldalán található jelzést. Igen, a kis karikát, benne a tizenhatos számmal (ha éppen erotikus jelenetet tartalmazó filmről van szó). Érdekes, hogy több felmérés szerint a tinédzserek 33%-a már 16 éves kor előtt szerez olyasmiről tapasztalatot, amit a kiírás szerint még a televízióban sem láthatna.

Hazánkban csupán minden 25. ember él naponta szexuális életet, az átlag ember azonban csak évente 100 alkalommal kerít rá sort. Ezzel Magyarország a világranglistán az előkelő hatodik helyet érdemelte ki. Szerencsére az AIDS ellenes kampányoknak, és az nemi betegségekkel kapcsolatos tájékoztatásnak köszönhetően egyre többen használnak óvszert, ezen belül is leginkább a partnereiket gyakran váltogató emberek. A megfelelő információszolgáltatásnak köszönhetően  ma már egyre többen mernek szakemberhez fordulni szexuális problémáikkal.

 

Egészséges a szexualitás

 

Kutatók felfigyeltek arra a tényre, hogy a rendszeres nemi életet élők között jóval kevesebben küszködnek szív- és érrendszeri problémákkal. Egy skót professzor szerint a házasélet olyan akár a sport: meggátolja a zsír felszaporodását a szervezetben, javítja a vérkeringést, ezáltal pedig a szervezet oxigénellátását. Meglátása szerint heti három aktus akár 10(!) évvel növelheti a várható élettartamot!

Az amerikai kutatók sem maradtak le a felfedezések terén: egyetlen aktus olyan hatással lehet szervezetünkre, mint két aszpirin. Tehát nem jó kifogás többé a fejfájás.

 

Hűséges magyarok

 

A Durex cég világméretű felmérése arra is kiterjedt, hogy egyes országok fiai és lányai milyen gyakran váltogatják partnereiket. Míg egy amerikai átlagosan 14 partnert írhat fel listájára évente, addig nálunk ez az érték átlagosan fele ennyi. A magyar fiatalok átlagosan 17 évesen esnek át első szexuális élményükön, míg a britek ennél korábban.

 

Érdekesség: Nagy Britanniában mintegy ezer nőt kérdeztek meg arról, mit vállalna szívesebben: egy éjszakát párjával, vagy a házi munkát? Érdekes módon minden negyedik nő a házimunkát választotta. A 35 év alatti nők körében még nagyobb azok aránya, akik a takarítás mellett voksolnak. Mintegy 40(!) százalékuk állítja, inkább a mosogatás, mint a férj.

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

Sosem látott járvány tombol Magyarországon - veszélyben vannak a kisgyerekek

Egyelőre az influenzajárvány felfelé ívelő szakaszában tartunk, így még hetekbe telhet, mire lecseng. Ráadásul az idei járvány több szempontból is szokatlan, például mert főként a fiatalabb korosztályt érinti.

Változás jöhet az óvodákban: teljesen átalakulhat a rendszer

A 4-6 éves óvodások esetében a tízórai és az uzsonna energia- és sótartalma aránytalanul magas, ezen változtatnának. A kisétkezéseket teljesen újra gondolnák.

645 ezer CSED, 452 ezer GYED 2026-ban? Itt az új plafon-térkép

Ha most babát terveztek, vagy épp betegség miatt jönne a táppénz, 2026-ban egy dolog biztos: a minimálbér emelése több ellátás plafonját is feljebb tolta. És ilyenkor mindig ugyanaz a kérdés: "Oké, de mennyi lett a maximum, és én ebből látok-e bármit?"

Három diák halt meg, miután a tanáruk hipnotizálta őket - mit tanulhatunk ebből szülőként?

Egy floridai középiskolában az igazgató évekig hipnotizálta diákjait – három tanuló halála után derült ki, milyen súlyos következményei lehetnek annak, ha egy pedagógus túllépi a hatáskörét, és a szülők, gyerekek sincsenek tisztában a jogaikkal.

Sokkoló adat: pár nap alatt több mint harminc szabolcsi gyermek tűnt el – döbbenetes ami a rendőrségi lista mögött van

Sajnos Magyarországon nap mint nap kerülnek fiatalok a körözési listára, és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye ebből a szempontból az élen jár. Az eltűnt gyerekek többsége előkerül, de akadnak, akiket évek óta keresnek. A rendőrség arra kéri a lakosságot, hogy aki bármit lát vagy tud, az ne habozzon szólni, hiszen egy apró információ is életet menthet.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja