SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Aranyérbetegség és a sport: mit szabad sportolni és mit érdemes elkerülni?

Családinet [cikkei] - 2021-06-11
Sokan tévesen azt gondolják, hogy az aranyér kellemetlen tünetei csak az időseket érintik, ezzel ellentétben a felmérések szerint a felnőtt lakosság közel fele 50 éves korára legalább egyszer megtapasztalja, hogy milyen együtt élni ezzel a kellemetlen betegséggel. Ez sajnos a mozgásszegény életmódnak is köszönhető, pedig a rendszeres mozgással sokat tehetünk azért, hogy minél később, sőt, egyáltalán ne is találkozzunk aranyérproblémákkal. De mit szabad sportolni, és mit érdemes teljesen elkerülni?
Aranyérbetegség és a sport: mit szabad sportolni és mit érdemes elkerülni?

Tisztában vagyunk azzal, hogy az egészséges életmód hozzásegíthet hosszú, betegségektől mentes élethez, a rendszeres mozgás pedig az egészséges élet alapeleme: érdemes hetente 2-3 alkalommal beiktatni az aktív mozgást a napjainkba.

Ha betegek vagyunk, nem érezzük magunkat teljesen jól a bőrünkben, nehezebben vesszük rá magunkat a kimozdulásra, pedig vannak olyan betegségek, melyeknek kifejezetten jót tesz, ha átmozgatjuk a testünket. Az aranyeres elváltozásokkal sem kell bezárkózni a négy fal közé, csak meg kell találni azt a kíméletes mozgásformát, amit biztonságban, kényelmesen végezhetünk!

Nem kell tehát lemondani a mozgás öröméről, csak meg kell tanulni alkalmazkodni a fennálló helyzethez: ha eddig futni jártunk, váltsuk le ideiglenes gyorsgyaloglásra, a bicikli helyett válasszuk az elliptikus trénert, vagy – ha még nem tettük – kezdjünk bele az egyik legkímélőbb sportba, és menjünk úszni! Ha ragaszkodunk a szokásainkhoz, és mondjuk továbbra is a kerékpározásra vágyunk, érdemes az eszközöket lecserélni, például vásároljunk szélesebb, kényelmesebb ülést. Jót tehet az is, ha könnyebb útvonalat választunk, az aranyér kiújulása esetén semmiképp nem érdemes húzósabb terepen vagy maratoni távon megerőltetni a szervezetet. Ezeket a sportokat tehát akkor is nyugodtan végezhetjük, ha kiújult az aranyerünk, de természetesen akkor járunk a legjobban, ha nem csak akkor kapunk észbe, ha már kialakult a probléma, hanem folyamatosan teszünk azért, hogy minél tovább egészségesek maradjunk: azaz a rostban és vitaminokban gazdag táplálkozás mellett a rendszeres, könnyű mozgásra is odafigyelünk.

Javasolt megismerkedni az intimtornával is, - különösen akkor, ha hajlamosak vagyunk az aranyérbetegségre - melynek köszönhetően megtanuljuk helyesen mozgatni az izmokat. Ezeket a gyakorlatokat lényegében bárhol el tudjuk végezni, miután elsajátítottuk, és nem csak az aranyérproblémákra nyújthat megoldást, de a szexuális életünkre is pozitív hatással lehet.

Az aranyér kíméletesen, hatásosan gyógyítható, ha idejében elkezdjük a kezelést, ezért nagyon fontos, hogy ne szégyelljük a betegséget, hanem minél előbb tegyünk ellene, hogy visszakaphassuk a régi életünket és újra örömünket leljük kedvenc sportágainkban is.

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

- A húgyúti fertőzés a leggyakoribb bakteriális fertőzések közé tartozik, amely évente 150 millió embert érint világszerte.1 - A nők 50-60 százaléka élete során legalább egyszer találkozik a betegséggel.2 - A húgyúti fertőzés egyben a cukorbetegség egyik leggyakoribb hosszú távú szövődménye, amely súlyosabb lefolyású és rosszabb kimenetelű a 2-es típusú diabéteszben szenvedő betegek esetében.3 - A 2-es típusú cukorbetegséggel diagnosztizált emberek 9,4 százalékának volt már húgyúti fertőzése, míg a cukorbetegségben nem szenvedők esetében az előfordulási arány csak 5,7 százalék.4
Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

A Fenntarthatósági Témahét alkalmából "Kukába az élelmiszerpazarlással" címmel indít plakáttervező pályázatot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja. Az április 25-től június 21-ig tartó pályázat során olyan műveket várnak, amelyek figyelemfelkeltő módon szemléltetik az élelmiszerpazarlás problémakörét, hangsúlyozva a fogyasztók egyéni felelősségét. A legérdekesebb alkotások készítőit értékes nyereményekkel díjazzák, valamint műveik a tervek szerint oktatási intézményekben jelennek majd meg országszerte a következő tanévtől.
A szerkesztő ajánlja