SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Melyik sportágban milyen veszélyek leselkednek a gyerekedre?

Családinet [cikkei] - 2016-02-02
Akár az edzés közben szerzett sportsérülések, akár csak egy esés komoly zúzódásokat, bevérzéseket és erős fájdalmat okozhat. Dr. Dobos Márta, az Oxygen Medical ortopéd orvosa a friss sérülések természetes kezelési lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

Mely ízületek a legsérülékenyebbek?


Térd

A térdízület sokkal sérülékenyebb, mint gondolnánk. Leggyakoribb a meniszkuszok sérülése, vagyis annak a két „párnának” a szakadása, amelyeknek legfontosabb feladata az ütközés csillapítása. Ha csak kicsi a szakadás, 3-6 hét alatt magától is meggyógyulhat, súlyosabb esetben azonban műtétre lehet szükség. Különösen röp- és kézilabda, valamint síelés közben ajánlott a fokozott óvatosság.

Boka

A boka ízülete nagy terhelésnek van kitéve, hiszen egész testsúlyunkat hordozza. A ránduláshoz akár egyetlen rossz lépés is elég. Ilyenkor az oldalsó ínszalag húzódik meg, sőt súlyosabb esetben akár el is szakadhat. A boka ízületeire különösen focizás, kosárlabdázás és röplabdázás közben ajánlatos vigyázni.

Csukló

Amikor megbotlunk, szinte reflexszerűen magunk elé kapjuk a kezünket, hogy az esés erejét tompítsuk. Így azonban a kezünkre esünk és megsérülhet a csuklónk. A leggyakoribb sérülés a hüvelykujj alatti sajkacsont repedése vagy törése, és az ínszalag rándulása is. A csukló szempontjából különösen veszélyes sportoknál (küzdősportok, röplabda, tollaslabda, görkorcsolyázás, gördeszkázás) viseljünk csuklóvédőt. Fontos tudni, hogy az orsócsonttörés is nagyon gyakori baleset.

Váll

A váll esetében gyakori a ficam, és előfordulhat az úgynevezett rotátorköpeny sérülése is, amely négy kisebb, a vállízület rögzítését szolgáló izmot foglal magába. Csak akkor ajánlatos a váll izmait erősen megmozgató sportba kezdeni – mint a tenisz, a röp-, a kézi- és a vízilabda – ha elég erősek az ott található izmok.


Körültekintéssel megúszhatók a sérülések

Sokan edzés körben sérülnek meg, és emiatt éppen arról kell lemondaniuk, ami fontos nekik: a mozgásról. Holott néhány szabály betartásával elkerülhetjük, vagy utólag enyhíthetjük a következményeket.
- Legyünk óvatos az edzéssel! Ha izomlázunk van, inkább ússzunk (bár vállsérülés esetén ez nem ajánlott) vagy keressünk egy kevésbé megterhelő csoportos órát!
- Minden edzés elejét kezdjük bemelegítéssel, így kisebb a sérülésveszély és fejezzük be nyújtással, így elejét vehetjük az izomláznak.
- Ha túlhajtottuk magunkat és ezért vannak fájdalmaink, fokozzuk a vérkeringést, mert ezzel felgyorsíthatjuk a regenerációt. Ilyenkor jön legjobban a szauna és a masszázs, de csak akkor, ha nincs akut sérülésünk. Ha mégis van, az első időben csak pihentetjük, felpolcoljuk a sérült végtagot, és óránként 5-10 percig jegeljük.  
- Természetes gyulladáscsökkentők, antioxidánsok találhatók az almaecetben, a meggylében, a kurkumában, a gyömbérben, a halolajban és egyes magnézium- és más ásványi anyag tartalmú pezsgőtablettákban.


Természetes orvosi megoldás 

Azoknak, akik hatékony megoldásra vágynak és gyorsan szeretnének túllendülni a sérülés okozta állapoton, érdemes kipróbálniuk az alternatív lehetőségeket. Magától értetődő, hogy a fájdalom csökkentése és a sérülés gyorsabb gyógyulása nagyfokú javulást eredményez az életminőségben. Szakemberek szerint nagyon jó hatást lehet elérni a fájdalomcsökkentésben és a mozgástartomány visszaállításában az orvosi kollagén használatával.
- A természetes hatóanyagokat alkalmazó terápia nem más, mint a fiziológiai állapotot helyreállító orvoslás, melynek alapja a legmodernebb molekuláris kutatások eredménye. A kezelés tulajdonképpen egy injekciókúra, amelynek ampullái klinikai vizsgálatokkal bizonyított, hatékony megoldást jelentenek az ízületi fájdalomcsillapításban. Az ampullák speciálisan előállított kollagént és olyan segédösszetevőket tartalmaznak, amelyek gyors és hatékony javulást biztosítanak. A készítményeket testtáj és a fájdalom jellege szerint fejlesztették ki, így hatékonyabb, specifikus terápiát tudnak nyújtani - hangsúlyozza dr. Dobos Márta, az Oxygen Medical ortopéd orvosa. – Az orvosi kollagén másik nagy előnye, hogy nincs ismert mellékhatása és szinte fájdalommentes, bárki által jól tolerálható.

Forrás: www.oxygenmedical.hu
Fotó: Kheat/FreeDigitalPhotos.net

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata

Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.

Meghalt a 11 éves kisfiú, akit fürdés közben agyevő amőba fertőzött meg

Tragikus véget ért a kórházi kezelése annak a 11 éves szlovákiai kisfiúnak, akit egy párkányi fürdőben fertőzhetett meg a rendkívül ritka és szinte mindig halálos kórokozó, az agyevő amőba. A Naegleria fowleri nevű egysejtű ellen nincs biztos gyógymód - a fiú több napos küzdelem után hunyt el.

Agyevő amőba fertőzhetett meg egy fiút egy párkányi fürdőben - ritka, de halálos kór terjedhet nyáron

Egy ritka, de rendkívül veszélyes fertőzés gyanúja merült fel egy tizenegy fiú esetében, aki egy szlovákiai fürdőzés után került válságos állapotba. A hatóságok szerint nem kizárt, hogy az agyevő amőba, azaz a Naegleria fowleri állhat a háttérben. Utánajártunk, mit lehet tudni erről a rettegett kórokozóról és milyen veszélyeket rejt a nyári fürdőzés.

Eltűnt hatéves ikerpár Budapesten: az ország együtt izgul Annabell Zoéért és Blanka Noémiért

Június 12-én délután egy nagymama vitte el engedély nélkül Kosztyú Annabell Zoét és Kosztyú Blanka Noémit Budapesten, a Bikás park környékéről - azóta semmit sem tudni a kislányokról. A rendőrségi feljelentés már megtörtént, az ország hálózatai összefogtak, hogy segítsenek megtalálni őket.

Éjszakai kéz- és lábzsibbadás? Ilyen okai lehetnek

Az éjszaka jelentkező végtagzsibbadás nagyon kellemetlen lehet, bár a legtöbb esetben egyszerű oka van, nevezetesen, hogy olyan pozícióban alszunk, ami elnyomja a kezünk vagy a lábunk vérkeringését. Ha azonban ez nem csak egyszer-egyszer fordul elő, és gyakran ébredünk zsibbadásra, érzéskiesésre, bizsergésre, fontos utánajárni a kiváltó oknak. Ebben a témában segített eligazodni dr. Para Szabolcs, a Fájdalomközpont - Prima Medica neurológusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja