SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A bőrfiatalítás titka 30, 40, 50 évesen

Családinet [cikkei] - 2011-01-13
A bőr rugalmasságának elvesztése a harmincas éveinkben kezdődik és ötven felett egyre gyorsabbá válik. Ehhez hozzájárul, hogy idővel csökken a kollagén és elasztin termelődése, valamint a bőr vízmegkötő képessége. A folyamatot lassítani azonban minden életkorban lehetséges. A megoldási lehetőségekről dr. Boros-Gyevi Márta, az Oxygen Medical bőrgyógyász-kozmetológusa beszélt.
A bőrfiatalítás titka 30, 40, 50 évesen

30-40 közt

30 éves kor fölött kezd csökkeni a kollagén-szintézis, ezáltal a bőr petyhüdtté, rugalmatlanná válik, megjelennek az első ráncok. Fiatalabb életkorban a mimikai ráncok válnak először láthatóvá, ezeket kezdetben konzervatív megoldással, vagyis leginkább krémekkel, maszkokkal kell kezelni.

Az egyik lehetséges bőrfiatalító kezelés a hámlasztás. Ez otthon történhet egyszerű bőrradírozás formájában. Aki ennél hatékonyabb módszert szeretne, azoknak a kémiai hámlasztás jó megoldás lehet. Tény, hogy a kereskedelmi forgalomban kapható készítmények alacsonyabb koncentrációban tartalmaznak hatóanyagokat, mint az orvosi szerek. Még a kozmetikus is csak kevésbé hatékony készítményt használhat, tehát mást nyújt egy kozmetikai AHA savas hámlasztás és mást egy orvosi. Az orvosi kémiai hámlasztás során a hatóanyag a bőr alsóbb rétegébe kerül és ezáltal mélyebb ráncok kezelésére is alkalmas.

Szintén végezhet a kozmetikus ún. dermabráziót, vagyis bőrcsiszolást, amely eltávolítja a bőr felületes rétegét. Ez a kevésbé mély ráncokra, illetve aknés hegekre lehet hatékony, különösen, ha orvosi lézerkezeléssel kombináljuk. Fiatal, esetleg fogamzásgátlót szedő nők esetében ez a kombináció hatékonyan halványíthatja a gyakran megjelenő májfoltokat, pigmentfoltokat is.

A dermaroller hasonló hatást fejt ki, mint a lézeres arcfiatalítás, különösen jó választás ez kitágult pórusok, aknés bőr, illetve aknés hegek és fokozott faggyútermelés esetén. A dermaroller egy apró tűket tartalmazó henger, melynek szintén van orvosi változata, ahol a tűhosszúság 1,5 mm, ezáltal a bőr mélyebb rétegeibe hatol.

- Ez a kezelés kissé megterheli a bőrt, ezért havi gyakorisággal ajánlható az ismétlés. - mondja dr. Boros-Gyevi Márta. - Az apró tűszúrások önmagukban is fokozzák a kollagénszintézist, de a kezelés hatékonyságát tovább lehet növelni, ha közben különféle összetételű mezoterápiás szereket (hialuronsav, vitaminok, revitalizáló anyagok) kenünk a páciens bőrére, így az apró tűszúrások helyén hatóanyag is bejuttatható. Tudni kell, hogy a beavatkozás után erős pirosság lép fel, ami néhány óráig, esetleg napig megmaradhat. Azonban munkából nem kell kimaradni, másnap már lehet sminkelni. A kezelést követően egyből javul a bőr állaga, a hosszú távú hatás azonban kb. két hónap múlva jelentkezik, amikor beindul a kollagén szintézis.


40-50 közt



Ebben az életkorban a Triniti komplex arcfiatalító kezelés fokozza a bőr kollagén szintézisét, a rugalmasságot, megemeli a megereszkedett bőrt, halványítja a pigmentfoltokat, eltűnteti a kitágult ereket. Az egyik legmodernebb lézeres technika, az úgynevezett ELOS (Electro Optical Synergy) technológia egyedülálló módon egyesíti a lézer és a rádiófrekvencia hatásait. A rádiófrekvencia a bőr mélyebb rétegeit felmelegítve, megsokszorozza a lézer terápiás hatását, és ezáltal a lézer lehetséges mellékhatásainak kialakulását is csökkenti. A hatás tulajdonképpen egy gyors, fájdalommentes és azonnali lifting (bőrfeszesítés). A lézerfény ugyanis azonnal összehúzza a kollagén rostokat, később pedig, elnyújtott hatásként jelentkezik a kollagénszerkezet újraépülése, a rostok megrövidülése, a fokozott kollagén termelés, így pedig a látványos bőrfeszesedés.

Aki látványos, azonnali hatást szeretne, annak a hiarulonsavas ráncfeltöltés ajánlható.
Ezzel elsősorban az orr-ajak barázdát, száj körüli ráncokat lehet hatékonyan eltűntetni. Ezt kombinálni lehet botox kezeléssel, melynek során az arc felső harmadában (homlokon, szem körül) lévő ráncokat korrigáljuk. A botox (botulinum toxin) valójában az izmok relaxálását idézi elő, ami kisimítja a mimikai ráncokat, és ezáltal megelőzi a mélyebb ráncok kialakulását, tehát akár már 30 éves kortól is alkalmazható. A botox hatása általában 3-4 hónapig tart, a hiarulonsavé fél-egy évig. A hatás elmúltával a közhiedelemmel ellentétben nem romlik a bőr minősége, nem mélyülnek a ráncok, sőt, lassulhat is a ráncosodás folyamata.


50 év felett

A száj melletti redőket remekül korrigálhatja a hiarulonsavas kezelés, és botoxot is lehet alkalmazni 60 éves korig. A lézeres hámlasztással a bőr komplex megújulását lehet elérni, és a mélyebb ráncok is jelentősen javulhatnak. Ennek hátránya, hogy a kezelést követően legalább egy hétre be kell zárkózni a négy fal közé. Az igazán mély ráncokat, és a jelentősebben megereszkedett bőrt azonban már csak plasztikai sebész tudja eltüntetni.

Minden életkorra érvényes, hogy a bőrfiatalító kezelésekre a késő ősztől tavaszig terjedő időszak az ideális, ugyanis a beavatkozások után fokozottan kell védeni a fénytől a bőrt. Ez az elővigyázatosság közvetlenül a kezelések után is elengedhetetlen, és még a téli hónapokban is fontos a fényvédő készítmények használata. Ez alól csak a hialuronsavas ráncfeltöltés és a botox jelent kivételt, melyet az év bármely szakában lehet alkalmazni. A rendszeresen ismételt kúráknak preventív hatása is van, és a későbbiekben már csak félévente illetve évente szükséges egy-egy fenntartó kezelés, mellyel jelentősen késleltethetjük a bőr öregedését.

Forrás: www.oxygenmedical.hu

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Rengetegen keresték a kétéves kislányt, sajnos már csak a holttestét találták meg.
"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

Minden nő tudja, hogy a nőgyógyász kincs. Ez egy bizalmi viszony, így nem csoda, hogy olyan embert szeretnénk választani, aki szimpatikus, aki tudja kezelni az esetleges betegségeinket és aki felkészít a szülésre. Egy fiatal lány éppen ezért a lehető legközelebbi személyt választotta erre a nemes feladatra, aki nem más, mint az édesapja.
Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Láthatósági mellényben, csoportosan mennek iskolába reggelente a gyerekek Gödöllőn. A Pedibusz nevű kezdeményezést vezették be külföldi példák után - és rendkívül nagy sikere van. 
Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

1977 óta április 11-e a Parkinson-kór világnapja. Magyarországon a becslések szerint közel 20 ezer embert érint, a második leggyakoribb idegi károsodással járó betegség.
A szerkesztő ajánlja