SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A köldökcsonk kezelése

Kissné Duró Ágota [cikkei] - 2021-01-24
Elsőgyerekes szülőként ijesztő lehet a köldökcsonk kezelése - főleg, ha minden szakember mást ajánl. Mit tegyünk, hogyan tisztítsuk, hogy ne gyulladjon be, ne gennyesedjen és lehetőleg minél előbb leessen?
A köldökcsonk kezelése

Az a bizonyos spray: nálunk a kórházba azt a bizonyos O betűs, fújós fertőtlenítőszert kellett vinni. Kifejezetten csak a spray-vel ellátott verziót fogadták el, és csak ezt, hiába írta fel a gyermekorvos az alkoholt. Úgyhogy apuka rögtön első nap szaladhatott a gyógyszertárba, hogy újdonsült szeme fényét megfelelően el tudjam látni. Abban már a kórházi protokoll sem egyezett meg, hogy pontosan hova és mennyit kell fújni – volt, aki csak napi egyszer ajánlotta, de rá a köldökcsonkra, volt, aki reggel és este, egyet felülre, egyet alulra (úgy, hogy a csonkra, és alatta a bőrre is ment).

Aztán hazajöttünk, és rögtön, ahogy jött a gyermekorvos látogatni, kaptuk az új tanácsot. Azt a fújóst tegyük el, majd jó lesz, ha elesik a gyermek. Vegyük elő az alkoholt és a hintőport, az az igazi. A doktornő megmutatta, hogy az alkoholos fültisztító pálcikával hogyan lehet körben, szépen kitisztítani az egészet. Fontos, hogy a csonk mellett, végig, körben tisztítsuk ki – ez a babának nem fáj, viszont fontos ahhoz, hogy ne gyulladjon, gennyesedjen be, ne varrosodjon össze ott, ahol nem kéne. Ezután jöhet rá a hintőpor, ami segít szárítani magát a csonkot. Erre tesszük a gézlapot, és jöhet a pelenkázás. Őszintén szólva, ez a verzió már szimpatikusabb volt, hiszen itt biztosan megtisztult az a terület, aminek tisztának kell lennie.

Ettől függetlenül a következő nap érkező védőnő tanácsát is kikértem. Ő egyrészt elmondta, hogy nem tanácsolja, hogy úgy fújjuk a baba bőrére a spray-s fertőtlenítőt, hogy a hasára is menjen, mert nagyon kiszáríthatja a bőrét. Másrészt ajánlott egy harmadik lehetőséget is (amit egyébként korábban egy barátnőm is tanácsolt). Ebben az esetben a fültisztító pálcikát az O betűs fertőtlenítőszerrel itassuk fel, és ezzel töröljük körbe a köldökcsonkot – betörölve a csonk mellé. Ez után jöhet a gézlap és a pelus.

Kicsit értetlenül álltam a dolog előtt, hogy szinte három nap leforgása alatt három különböző verziót hallottam. De végső soron ilyen szülőnek lenni – kapod a tanácsokat jobbról is, balról is, aztán megpróbálod a saját utad járni.

Végül napi kétszer – reggel és este fürdés után – kezeltük a csonkot. Hol a fertőtlenítőszerrel, hol alkohollal. Hintőport mindig használtunk. És így, ha emlékeim nem csalnak, 7 nap után esett le gyulladás, gennyesedés nélkül. Én még utána is törölgettem addig, amíg úgy nem látszott, hogy már nem is tud begyulladni, összenőni, gennyesedni. Mára pedig a gyermek egyedül mossa, tisztogatja.

Fotó: fancycrave-től a pixabay-en

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

A Fenntarthatósági Témahét alkalmából "Kukába az élelmiszerpazarlással" címmel indít plakáttervező pályázatot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja. Az április 25-től június 21-ig tartó pályázat során olyan műveket várnak, amelyek figyelemfelkeltő módon szemléltetik az élelmiszerpazarlás problémakörét, hangsúlyozva a fogyasztók egyéni felelősségét. A legérdekesebb alkotások készítőit értékes nyereményekkel díjazzák, valamint műveik a tervek szerint oktatási intézményekben jelennek majd meg országszerte a következő tanévtől.
Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

A diák súlyosan megsérült, mentőhelikopterrel szállították kórházba.
A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

Az elmúlt húsz évben folyamatosan nőtt Magyarországon a bőrrákos esetek száma. A bőrdaganatok közül a melanóma az egyik legagresszívebb típus, ezért különösen fontos a betegség korai felismerése. Ráadásul a globális felmelegedés jelentősen növeli a kialakulás kockázatát, mivel ennek következtében tartósan egyre több UV-sugárzás éri a bőrünket. A szoláriumban pedig már akár egyetlen alkalom is tartós bőrkárosodást okozhat. A Budai Egészségközpont a rendszeres önellenőrzésre és a bőrgyógyászati szűrővizsgálat fontosságára, valamint a megelőzésre hívja fel a figyelmet a május 7-ei melanóma világnap alkalmából.
A szerkesztő ajánlja