SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ismét hiánycikk lett az újszülötteknek nélkülözhetetlen K-vitamin

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-11-05
Nyáron egyszer már történt hasonló, akkor átmenetileg sikerült rendezni a helyzetet, de mostanra újra kifogyott a patikákból a Konakion.

Egyre nehezebb beszerezni az újszülöttek számára nélkülözhetetlen Konakion ampullát. A K-vitamint tartalmazó készítményt először a kórházban, majd otthon 4-7 naposan, ezután pedig havonta kell adni a szoptatott babáknak 4 hónapos korukig. A csecsemőtápszerek tartalmaznak hozzáadott K-vitamint, így ha a baba ezt fogyasztja, nincs szüksége pótlásra.

Nyáron egyszer már hiánycikké vált hazánkban a szer. Akkor sikerült külföldről szerezni egy nagyobb adagot, de a készletek lassan újra kifogynak, a kétségbeesett szülők pedig az interneten próbálnak hozzájutni a vitaminhoz – értesült az RTl Híradó.

A Konakion adagolására azért van szükség, mert ezer újszülöttből egy K-vitaminhiánnyal jön a világra, ami pótlás nélkül hamar véralvadási zavarokhoz, agyvérzéshez, gyomor- és bélrendszeri vérzéshez vezethet. Mivel ezt az állapotot nem szűrik, a biztonság kedvéért minden csecsemőnek kötelező adagolni a vitamint.

A Házi Gyermekorvosok egyesületének elnöke azt mondta, a Gyógyszerészeti Intézet nekik nem szólt a hiányról, így ők is csak a szülőktől tudják, hogy gond van. Póta György azt is kéri, hogy akinek maradt feleslegen ampullája, ne az interneten próbálja eladni, hanem vigye be a védőnőhöz, aki tudni fogja, kinek van rá szüksége.
 

 

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: RTL Klub

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata

Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.

Ha ilyen popcornt vettél, ne fogyaszd el, rákkeltő lehet!

A Nébih kéri a vásárlókat, hogy az alábbi azonosító adatokkal megegyező termékeket ne fogyasszák el!

35 évig hordta a testében a megkövesedett magzatot - döbbenetes felfedezés egy 73 éves nőnél

Egy ritka és sokkoló orvosi eset kapcsán derült fény arra, hogy egy 73 éves algériai nő 35 éven át hordozott a hasüregében egy elhalt, megkövesedett magzatot - anélkül, hogy tudott volna róla. A "kőgyermek" esete nemcsak megdöbbentő, de bepillantást enged a női test elképesztő alkalmazkodóképességébe is.

Hogyan érinti a kánikula a szívet, a szívbetegeket?

A kánikulában sokan érezhetik kimerültnek magukat, az sem ritka, hogy ájulásközeli állapotot okoz a forróság. Azonban, akik mellkasi fájdalmat, légszomjat, gyors, esetleg szabálytalan pulzust érzékelnek, feltétlenül forduljanak orvoshoz. Dr. Vaskó Péter, a Kardioközpont - Prima Medica kardiológusa arra is felhívta a figyelmet, hogy szívbetegek, idősek és krónikus betegséggel élők hogyan óvhatják a szívüket a kánikulában.

Két űrbeli kutatásban vesz részt a Semmelweis Egyetem

25 tudományos kutatást visz a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére Kapu Tibor, a magyar kutatóűrhajós kéthetes küldetéséhez, ebből kettőt a Semmelweis Egyetem kutatói kezdeményeztek. A tudományos programba bekerült az űrutazás során fellépő egészségügyi - kardiovaszkuláris és egyensúlyszervi - problémák telemedicinás kísérlete és egy nanoszálalapú szemészeti gyógyszerformuláció alkalmazásának vizsgálata is mikrogravitációs körülmények között.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja