SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kiszedte az alvó 15 hónapos babája szemöldökét, szétszedték a kommentelők

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-06-25
Valóban zavaró a megszokottnál sűrűbb szemöldök egy kisgyermeken? Ha az, tényleg akkora bűn kicsit igazítani rajta? Az ártatlannak tűnő kérdést egy anya tette fel a Reddit közösségi oldalon, és nem várt - köztük igazán elgondolkodtató - reakciókat kapott.
Kiszedte az alvó 15 hónapos babája szemöldökét, szétszedték a kommentelők

„Azért itt teszem fel a kérdésemet, mert tagja vagyok több anyukás csoportnak, és nem szeretném, ha ezért is ítélkeznének felettem” – kezdi a kérdését a névtelenséget választó anya, majd folytatja a történetét: 15 hónapos kislánya már „szőrösen” született. A haja dús, a szempillái hosszúak, viszont az utóbbi 4-5 hónapban már középen össze is nőtt a szemöldöke.

S hogy mit tehet ilyenkor egy gondos anya? Az említett nő a következő megoldáshoz folyamodott: „Úgy döntöttem, esztétikai okokból kiszedem a szemöldökét, mikor alszik. Ha felébred, abbahagyom. Néhány nap alatt végeztem is vele.”

Néhány nap múlva az anya egy barátnője döbbenten kérdezte, mi történt a kislány szemöldökével, mire ő őszintén elmesélte az esetet. A barátnő szinte sokkot kapott a hír hallatán, hogyan lehet ilyet tenni egy kicsi gyermekkel. A nő nem érzi, hogy bármi rosszat tett volna, az apuka szerint pedig egyszerűen túlgondolja az egész kérdést.

Bizonytalanságában a Reddit közösségéhez fordult tanácsért, ahol elgondolkodtató válaszokat kapott. Volt, aki egyszerűen csak hitetlenkedett, hogyan lehet egy kisbaba szemöldökével foglalkozni, mások ennél mélyebben belementek a témába:
„Anyámnak minden, a külsőmet érintő megjegyzése belém égett, és még felnőttkoromban is kísért, pedig biztos vagyok benne, hogy ő már nem is emlékszik ezekre” – írja egy kommentelő. Egy másik elmeséli, hogy édesanyja és a nagymamája rendszeresen élcelődtek a sűrű szemöldökén, aminek az lett a vége, hogy kényszeresen elkezdte tépkedni nem csak azt, hanem a szempilláját és a haját is. Most 25 éves, szempillája nincs, a fejét kopasz foltok borítják, a betegségének neve is van: trichotillomaniának, kényszeres szőrtépkedésnek hívják.

„Nem emlékszem annak a gyereknek a nevére, aki a „bajszom” miatt csúfolt, arra azonban igen, milyen fájdalmas érzés volt, amikor anyám ezután csipesszel tépte ki az ajkam felett nőtt kis szőrszálakat” -  írja egy másik hozzászóló.

A válaszolók többsége úgy tartotta, hogy az ilyen korán elkezdett szépészeti beavatkozásoktól egyenes út vezet az önbizalomhiányhoz és a testképzavarokhoz. Sokak szerint még a füllyukasztással is érdemes kivárni azt a kort, amikor a gyermek már maga kéri ezt. A szemöldök pedig természetes állapotában is nagyon szép, semmi értelme addig hozzányúlni, amíg azt a kislány nem igényli.

„Olyan nincs, hogy egy gyerek a szemöldöke miatt csúfolja egy társát. Az ilyesmi csak a felnőtteknek tűnik fel” – véli egy hozzászóló.

(Kapcsolódó cikkünk: Lányos szülők: ne csináljatok mini nőket a kislányaitokból!)


Te mit gondolsz? Kiszednéd a babád szemöldökét? Elítéled azt, aki ilyet tesz?

Kép: emrahozaras / pixabay

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

A Fenntarthatósági Témahét alkalmából "Kukába az élelmiszerpazarlással" címmel indít plakáttervező pályázatot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja. Az április 25-től június 21-ig tartó pályázat során olyan műveket várnak, amelyek figyelemfelkeltő módon szemléltetik az élelmiszerpazarlás problémakörét, hangsúlyozva a fogyasztók egyéni felelősségét. A legérdekesebb alkotások készítőit értékes nyereményekkel díjazzák, valamint műveik a tervek szerint oktatási intézményekben jelennek majd meg országszerte a következő tanévtől.
Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

A diák súlyosan megsérült, mentőhelikopterrel szállították kórházba.
A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

Az elmúlt húsz évben folyamatosan nőtt Magyarországon a bőrrákos esetek száma. A bőrdaganatok közül a melanóma az egyik legagresszívebb típus, ezért különösen fontos a betegség korai felismerése. Ráadásul a globális felmelegedés jelentősen növeli a kialakulás kockázatát, mivel ennek következtében tartósan egyre több UV-sugárzás éri a bőrünket. A szoláriumban pedig már akár egyetlen alkalom is tartós bőrkárosodást okozhat. A Budai Egészségközpont a rendszeres önellenőrzésre és a bőrgyógyászati szűrővizsgálat fontosságára, valamint a megelőzésre hívja fel a figyelmet a május 7-ei melanóma világnap alkalmából.
A szerkesztő ajánlja