SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Dr. Úr.
Segítséget szeretnék kérni. 32 éves vagyok tavaly decemberben volt egy méhen kívüli terhességem. Műtét után volt három 28 napos ciklusom aminek nagyon örültem mert műtét előtt is általában 35-38 napos ciklusaim voltak. Viszont az elmúlt 2 ciklusom 50 naposak voltak. Jelenleg is közelítem 50. ciklus napot :( Voltam nőgyógyászaton kaptam beutalót 3. 20. napi vérvételre, az eredményemet mellékletben csatolom. A nőgyógyász eredmény után és előtt is javasolta az inofolic étrend-kiegészítőt napi 1 tasak és D vitamint napi 2x1000 NE. azt szeretném megtudni hogy ilyen eredményekkel forduljak e szakemberhez, vagy ezek még nem olyan rossz értékek baba tervezéshez? Kb. 1.5 hónapja iszom az inofolicot és a vitamint de semmi változást nem tapasztaltam, az orvosom azt mondta 2 hónap kell hogy legyen valami változás. Nem értem mitől alakulhatott ki ez a hosszú ciklus egyik ciklusról a másikra? Szükséges lenne valami más vizsgálat hogy kiderüljön mi is lehet a gond? Mert valami biztosan van hiszen ez nem normális így hogy 50 naposak a ciklusaim. Korábban is és az utóbbi időben is fáradékonyabb vagyok. Kérem segítsen, adjon tanácsot mit tehetek mi szükséges ahhoz hogy rövidüljön a ciklusom normális peteérésem legyen és hogy teherbe tudjak esni.
Válaszát köszönöm! Böbe
Tisztelt Böbe!

Átérzem gondját. Azt tapasztaltam,hogy a "rutin" vizsgálatok között volt eltérő is, ennek oka nem derült ki és ezek nem adnak választ panaszaira!
A hormonrendszer bonyolult szerkezet, az eltéréseit sem értékelhetjük pusztán feketén-fehéren. Bizonyos hormonok szintje például napszakonként is eltérő lehet, ezért tartom fontosnak, hogy ne csak a laboreredményekre hagyatkozzunk a diagnózis felállítása során. Fontos, hogy holisztikus szemléletben, vagyis nem csak a tüneteket, hanem az egész embert vizsgálva közelítsük meg a háttérben álló okok feltárását. A holisztikusnak nevezett orvoslás célja, hogy az embert egységnek tekintse. Nem a szervek, hanem a lélek és a test egységének. A pajzsmirigybetegségekről is kimutatott, hogy jelentős részük autoimmun eredetű. Tehát nem egyetlen szerv, hanem a szervezet betegsége. Vizsgálni és gyógyítani ezért az egész embert kell.
A vizsgálatra érkező páciensekkel tehát első körben részletesen elbeszélgetek a panaszaikról, tünetekről. A kikérdezés során egyaránt körbejárjuk az örökletes betegségek témakörét épp úgy, mint a beteg életében bekövetkezett nagyobb változásokat, például stresszhelyzeteket, melyek szerepet játszhattak a panaszok megjelenésében. Amennyiben pajzsmirigybetegség gyanúja merül fel, ultrahangos vizsgálatot végzek, melyből feltérképezhetők a pajzsmirigy alaki elváltozásai :megnagyobbodása, vagy göbök jelenléte. Vérvizsgálattal ellenőrizzük a szükséges hormonszinteket, immunológiai teszteket végzünk, majd a vizsgálati eredmények és a beteg panaszainak függvényében döntök a további vizsgálatokról, vagy kezelés összeállításáról. A későbbi konzultációk során, a beteg tapasztalatait is figyelembe véve folytatjuk, vagy módosítjuk a terápiát.
További immuno-endokrin vizsgálatot és célzott, oki kezelést javaslok.
Jó egészséget kívánok:


Prof. Dr. Balázs Csaba
2014-08-21 11:20:13
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja