SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Professzor Úr!
A tanácsát és segítségét szeretném kérni a problémám megoldásához. Évek óta van autoimmun thyreoiditisem, évente laborkontrollra járok, a legutolsó leletem szerint a anti-Tg és anti-Tpo-m nagyon magas volt. Tavaly szeptember óta kezelnek hyperthyreosissal, ami mostanra rendeződött.
Két hónappal ezelőtt csalánkiütéssel küszködök,voltam orvosnál mindenféle kivizsgáláson,minden leletem, góckutatásom negatív lett, tejfehérje , szója, tojásfehérje , stb (sokminden)IgG pozitív lett.
Diétázom, antihisztamint szedek, lassan már nem merek megenni semmit, mert most már mindentől függetelenül jönnek a csalánok.
Teljesen el vagyok keseredve, mert senki nem tudja mi bajom.
Olvastam cikkeit és úgy gondolom, hogy az én problémámat is a pajzsmiriulladás okozhatja.
Szeretném segítségét kérni, hogy ez kiderüljön, időpontot hol tudnék kérni vizsgálatra, konzultációra?
Várom megtisztelő válaszát.
Köszönettel:
Pap Ágnes (egy elkeseredett ápolónő)
Tisztelt Pap Ágnes !

Mindenek előtt ne keseredjen el, mert lehet segíteni. Az allergiás betegségek lényegében autoimmun kórképek. Az allergiás kórképekben az un 1. típusú immunreakció zajlik, amelynek lényeges, hogy az allergén (pollen, gyógyszer stb) elleni immunreakcióban az IgE típusú, antitestek vesznek részt és ez azonnal, gyors szöveti immunválaszt eredményez. Ezért nem meglepő, hogy az allergiás betegségek (asthma, lisztérzékenység, cöliákia, csalánkiütés, bélgyulladások stb.) gyakran társulnak a pajzsmirigy autoimmun betegségeivel. Ez a kisérletesen is igazolt adat azért fontos, mert felhívja az orvos és betege figyelmét arra, hogy ezekben a betegségekben nem a pajzsmirigy, a tüdő, az izületek vagy a bőr a beteg, hanem a hiba az immunrendszerben van! Ezért szükséges a holisztikus, integratív szemlélet, amely az embert egységes egésznek tekinti és nem az egyes szerveket, panaszokat kívánja gyógyítani, ill. enyhíteni, hanem a szervezet egészére koncentrál. A lelki folyamatot jelentős mértékben befolyásolják az immun- és autoimmun reakciókat. Fontos tudni azt is, hogy az immunológiailag aktív gyógyszerek nem egyszerűen elnyomják az immunreakciókat, hanem modulálják és a helyes irányba tudják „visszabillenteni”.
Kérésére elő tudjuk jegyezni vizsgálatra. Ezt munkatársam, Székely Melind végzi:
e-mail:szekelym@vipmail.hu

Jó egészséget kívánok, tisztelettel:

Prof. Dr. Balázs Csaba
2014-03-16 11:55:12
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja