SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Doktor Úr!
19 éves fiam élsportoló.2005-ben NHL-t diagnoztizáltak nála,az év decembertől tünetmentes,2 éve gyógyult.Visszatért a sporthoz.213 oktoberében jelentkeztek edzések (ill.fizikai megerőltetések,izzadással járó tevékenységek ) után egész testét elborító csalánkiütéses tünetei.Rengeteg orvosnál jártunk,gyógyszert kezdett szedni(aerius,montelucas),minek hatására tünetei enyhültek ugyan,de el nem múltak.Január elején Hashimoto Thyreoiditist állapítottak meg nála.TIREO:509,A-TG:409,3.A-TPO:223,8.Az orvosok szerint állapota még nem szorul kezelésre,kontrollálni kell majd.
Ön szerint van összefüggés a hashimoto és a csalánkiütés közt?1hete 3 hónap kihagyás után újra edzeni kezdett.Ön szerint jól teszi-e ezt?Ön tudna nekünk segíteni?
Köszonettel!
Tisztelt Kérdező!

Igen lehet, mert az allergiás betegségek lényegében autoimmun kórképek. Az allergiás kórképekben az un 1. típusú immunreakció zajlik, amelynek lényeges, hogy az allergén (pollen, gyógyszer stb) elleni immunreakcióban az IgE típusú, antitestek vesznek részt és ez azonnal, gyors szöveti immunválaszt eredményez. Ezért nem meglepő, hogy az allergiás betegségek (asthma, lisztérzékenység, cöliákia, csalánkiütés, bélgyulladások stb.) és szisztémás kórképek (reumatoid arthritis, SLE, Sjögren szindróma) gyakran társulnak a pajzsmirigy autoimmun betegségeivel. Ez a kiséletesen is igazolt adat azért fontos, mert felhívja az orvos és betege figyelmét arra, hogy ezekben a betegségekben nem a pajzsmirigy, a tüdő, az izületek vagy a bőr a beteg, hanem a hiba az immunrendszerben van! Ezért szükséges a holisztikus, integratív szemlélet, amely az embert egységes egésznek tekinti és nem az egyes szerveket, panaszokat kívánja gyógyítani, ill. enyhíteni, hanem a szervezet egészére koncentrál. Fontos tudni, hogy az immunológiailag aktív gyógyszerek nem egyszerűen elnyomják az immunreakciókat, hanem modulálják és a helyes irányba tudják „visszabillenteni”.
Jó egészséget kívánok:

Prof. Dr. Balázs Csaba
2014-01-18 17:05:57
Olvasói értékelés: 5/4
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja