SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Doktor Úr!

Pajzsmirigy szcintigráfiával kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Édesanyámat évek óta megfigyelik struma nodosa miatt. Göbök is vannak a pajzsmirigyében. Pár hete 131-I pajzsmirigy szcintigráfiát végeztek rajta.
Akkor azt mondták egy nap alatt kiürül a szervezetéből a sugárzó anyag. Jelenleg én szoptatok, van egy pár hónapos kisbabám. A vizsgálat után 4 nappal később már találkoztunk, de az egyik orvos ismerősünk azt mondta, hogy az 131-I felezési ideje 8, 2 nap. Szerinte két hétig nem szabadott volna találkoznunk. A mai nap megint el akarták végezni ezt a vizsgálatot, mikor rájöttek, hogy mégsem kell és arra jutottak, hogy a pár hónappal ezelőtti szívkatéterezésénél visszamaradt benne jód és azért nem értelmezhető a lelet, csak fél év múlva egy újabb vizsgálattal.
A kérdésem az lenne, hogy ez a visszamaradt jód (úgy írták jód expozíció) veszélyt jelentett-e, jelent-e a kisbabámra, vagy sem?
Anyukám asztali sót használ egy éve.
Mit tegyünk? Ne találkozzunk hetekig?
A leleten ez áll: Továbbra is observer, jód kontamináció kerülése, struma multinoid.

Köszönettel: Alma
Tisztelt Alma!

Az aggodalomra valószínüleg semmi oka nincs, mivel ma már technéciummal végezzük a vizsgálatot és nem 131-I-dal. A gond általában nem is a vizsgálat során, hanem a kezelés után lehetséges, ebben az esetben viszont csak szcintigráfia történt.
Jó egészséget kívánok:


Prof. Dr. Balázs Csaba
2012-10-16 12:10:53
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja