SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Doktor Úr"

34 éves, két gyerekse anyuka vagyok, aki thyroxin kúra segítségével esett teherbe és hordta ki gyermekeit. Öt évvel ezelőtt, amikor mégcsak keresték a meddőség okát egy rendkívül aktív, normál tesalkatú lány voltam, akinek egyetlen igazi problémája az volt, hogy egyáltalán nem menstruál. Hosszas keresgélés után kimutatták, h normál T3 és T4 érték mellett 26-os a TSH-m. Akkor elkezdtem szedni a thyroxint. Először csak 25 mikrogrammot, és azzal is helyrejött a TSH szintje. Majd egyetlen mestruáció után megint elkezdett rosszabbodni TSH. Ez így ment, amíg 100 mikrogramminyi értéknél teherbe estem, és a tendencia folytatódott a terhesség alatt is. A baj csak az, hogy egyre fáradtabb, kimerültebb lettem, a szülés iszonyú nehéz volt,(a második császár lett), azóta gyakran légszomjjal kűzdök, a legkisebb sporttevékenységre iszonyú szívdobogásom lesz, a bal oldali mellkasban egyre többször érzek nyilalló fájdalmat. Abba kellett hagynom mindenféle mozgást és állandóan rettegek az infarktustól. és egyre rosszabbul látok a bal szememmel. (iagz, ez a szemem sosem volt tökéletes, de ennyire nem volt rossz)Egy évvel ezelőtt pedig két nagy bőrgyulladásos csík keletkezett a bal karomon, ami azóta is látszik és nem tudják az okát. Ha csökkentem a gyógyszert, akkor elromlik a vérképem, de jól érzem magam. Ha visszaemelem, akkor jó a vérkép, de rosszul érzem magam. A menstruációs ciklusom azóta sem rendeződött, sokkal ritkább, mint az normális lenne. Szeretnék a végére járni ennek a problémahalmaznak. Nem lehet az egésznek az oka kimetültség? Vagy az agyalapi mirigy betegsége? Megint aktív életetet szeretnék élni, sportolni, dolgozni, ahogy évekkel ezelőtt!
Tisztelt Kérdező!

Sajnos a leírtakból valóban nem derül ki, hogy pontosan mi okozta a betegségét. Több mint gyanu, hogy a háttérben autoimmun pajzsmirigybetegség, gyulladás áll (talán jelenleg is).
Az esete példázza, hogy nem a laboratóriumi adatokat kell kezelni, hanem a beteget.
A labor fontos segítőtárs lehet, de nem azt kell kezelni.

Részletes immuno-endokrin kivizsgálást javaslok, jó egészséget kívánok:

Prof. Dr. Balázs Csaba
2010-02-03 07:43:37
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja