SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Doktor Úr!
A következő a problémám. 31 évesen 160 cm és 42 kg vagyok. Akármivel próbálkozom, nem tudok hízni. 20 éves koromban pajzsmirigy túlműködésem volt, Methotirynnel kezeltek. Másfél év alatt rendeződött a pajzsmirigy működésem, félévente kontroll is bizonyítja. Aztán 29 évesen szültem, szülés után megint kiújult a túlműködés. TSH 0,01-es volt. Háromnegyed év után szintén Methotyrin kezeléssel megoldódott ez a probléma... vagyis nem teljesen. Hűvös időben, s ha nincs melegfront, tünetmentes vagyok és véreredmények is jó működést mutatnak. Aztán jön egy melegfront, vagy pl. a nyári nagy melegek és újra szapora szívverés, kézremegés, alapjáratban 129 pulzusszám percenként, tenyér-talp izzadás.. Ilyenkor újra 0,01-es a TSH értékem. Aztán ahogy hűl a levegő, úgy múlik a panasz. Hízni sehogysem tudok és ilyen kóros soványságnál ez már nagyon zavaró. Orvosom javasolta a Methotyrin továbbszedését, de az az igazság, hogy mikor nincs meleg és panasz és mégis beveszem az egy szem Methotirynt, akkor strúma szerűen dagad a nyakam, így ilyen időszakokban inkább nem szednék gyógyszert. Mit tegyek, mit tanácsol? Szerencsére ez az őszi-téli időszak kedvez az állapotomnak..de lez még nyár is és nem szeretnék tovább fogyni..Nem szeretnék többé 37 kg lenni. Köszönettel!
Kedves Betegünk!
Az Ön által leírottak sajnos nem egyediek. A pajzsmirigy betegségei többfélék (utalok a családinet egyik számában általam már korábban leírottakra). A pajzsmirigy túlműködése mögött sokféle ok áll és kezelése a kiváltó októl (autoimmun folyamat, daganat stb) függ. Hozzá kell tennem, hogy a TSH egy nem lényegtelen, de nem is diagnózist jelentő laboratóriumi adat (tudniillik az alacsony TSH mellett lehet túl- és alulműködés egyaránt!).
A Metothyrin kiváló szer, de hatását sok tényező befolyásolja (pl más gyógyszerek), továbbá a mirigy működése csökken, de a strúma növekszik, sőt vérképzőszervi, s egyéb szövődményeket is okozhat.
Válaszom: keressen fel a pajzsmirigy betegségeihez értő endokrinológus szakembert. Több évtizedes gyakorlatból tudom, hogy ma már a gyógyulás reményében joggal bízhat. Az elmúlt 20 évben mindegyik hasonló betegségben szenvedő betegem meggyógyult.
Mielőbbi gyógyulást kívánok:


Prof. Dr. Balázs Csaba
2008-10-23 20:32:46
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja