SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Professzor Úr!
Először is szeretném megköszönni Önnek és a Családinetnek minden kérdező nevében ezt az óriási segítséget jelentő oldalt egy olyan időszakban, amikor a virus helyzet miatt sokaknak csak ez az egyetlen lehetősége maradt arra, hogy gyors és szakszerű orvosi segítséget kapjanak!

Az Ön útmutatása alapján elkészült a vérvétel (első kapcsolat 04.20-án 13.09 és 04.20-án 16.36), jelenleg a várólistáján vagyok (Székely Melinda).
Remélem, hogy az Ön által meghatározott vérvételi eredmények még használhatóak lesznek a személyes konzultáció során, de azért mellékelem őket.
Időközben átestem egy vastagbél tükrözésen is ( 20 éve tartó bizonytalan eredetű hasi fájdalom ), ahol lymphocitás colitist mutattak ki.

Az időközben 25-ről 50-re emelt Syntroxin szedése mellett a labor értékek:
TSH 44,8
Biológiailag aktív TSH 45,6
C-rect.protein 0,1 (0,0-10)
Ft4 11,6 ( 11,5-22,4)
Ft 3 3,16 (3,5-6,5)
Reverz T3 0,1 (0,09-0,35
Anti-TPO 24,3 (0,0-35)
Anti-thyreoglobuli 101 (0-60)
TSH receptor elleni antitest <0,3 (0,00-1,5)

A vérvétel májusban történt,szükséges-e bármelyiket megismételni az eltelt hosszú idő miatt, mert még nincs meg az időpont Önhöz.

Hálás köszönettel, Klári


Tisztelt Klári!

Nagyon köszönöm elismerő, kedves sorait. Valóban jó estek, hiszen ezt valóban szolgálatból (minden ellenszolgáltatás nélkül) teszem. Az is sikerként élhetem meg, ha ebben nem akadályoznak meg hivatalos szervek (pl. a rendőrség!.....) Örülök, ha tudok segíteni a betegeknek és a gyermeket váró hölgyeknek, akik kezelése után nagy küzdelmet követően érkeztek a várva-várt babák (képeiket majd a tablóinkon láthatja).
A konkrét kérdésre kitérve:egyelőre semmilyen új vizsgálatot nem kérek. Mivel „Nem laborleletet kezelünk, hanem beteget.”
Hormonális betegségek kezelése a holisztikus szemlélet jegyében
A hormonális betegségek kezelése nagy odafigyelést és türelmet igényel beteg és orvos részéről egyaránt. A laboreredmények mellett figyelembe kell venni az egyedi: életkorból, nemből és életmódból adódó eltéréseket is.
- Melyek a leggyakoribb panaszok, milyen tünetekkel forduljunk orvoshoz?
- A hormonális betegségek közt elsőként talán a pajzsmirigy rendellenességeit emelném ki, mely hazánkban, különösen nők körében fordul elő gyakran. A pajzsmirigy betegségei számtalan tünetet produkálhatnak, melyek kapcsán a betegek gyakran csak évek múlva kerülnek a megfelelő szakemberhez. Szülés után gyakori a pajzsmirigy gyulladásos megbetegedése, mely többek közt depresszióhoz hasonló panaszokat is okozhat. Emellett számos egyéb, „hétköznapi” probléma hátterében is állhat pajzsmirigy elváltozás. Ilyen például a tartós fáradékonyság, vagy épp idegesség, a túlzott mértékű hízás, fogyás, hajhullás, vagy meddőség, hogy csak a leggyakoribb panaszokat említsem.

- Milyen tapasztalatai vannak a hormonális betegségek kezelésével kapcsolatban?
- A hormonrendszer bonyolult szerkezet, az eltéréseit sem értékelhetjük pusztán feketén-fehéren. Bizonyos hormonok szintje például napszakonként is eltérő lehet, ezért tartom fontosnak, hogy ne csak a laboreredményekre hagyatkozzunk a diagnózis felállítása során. Fontos, hogy holisztikus szemléletben, vagyis nem csak a tüneteket, hanem az egész embert vizsgálva közelítsük meg a háttérben álló okok feltárását. A holisztikusnak nevezett orvoslás célja, hogy az embert egységnek tekintse. Nem a szervek, hanem a lélek és a test egységének. A pajzsmirigy betegségekről is kimutatott, hogy jelentős részük autoimmun eredetű. Tehát nem egyetlen szerv, hanem a szervezet betegsége. Vizsgálni és gyógyítani ezért az egész embert kell.

- Hogyan zajlik az első vizsgálat, a holisztikus szemlélet jegyében?
- A vizsgálatra érkező páciensekkel első körben részletesen elbeszélgetek a panaszaikról, tünetekről. A kikérdezés során egyaránt körbejárjuk az örökletes betegségek témakörét épp úgy, mint a beteg életében bekövetkezett nagyobb változásokat, például stresszhelyzeteket, melyek szerepet játszhattak a panaszok megjelenésében. Amennyiben pajzsmirigybetegség gyanúja merül fel, ultrahangos vizsgálatot végzek, melyből feltérképezhetők a pajzsmirigy alaki elváltozásai:megnagyobbodása, vagy göbök jelenléte. Vérvizsgálattal ellenőrizzük a szükséges hormonszinteket, immunológiai teszteket végzünk, majd a vizsgálati eredmények és a beteg panaszainak függvényében döntök a további vizsgálatokról, vagy kezelés összeállításáról. A későbbi konzultációk során, a beteg tapasztalatait is figyelembe véve folytatjuk, vagy módosítjuk a terápiát.
Egyelőre tehát a megkezdett kezelést folytassa, kerülje a szervetlen jódot (pl. Betadine kenőcsöt).
A mielőbbi találkozás reményében kívánok jó egészséget, tisztelettel:





Prof. Dr. Balázs Csaba
2020-07-08 15:30:14
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja