SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Doktor úr!
Ez év márciusában teljes pajzsmirigy eltávolítás műtétem volt,mivel ez már a második műtétem ami jóindulatú golyva volt,indokoltnak látszott a teljes eltávolítás.Letrox 50 nel kezdtem majd 75 Tshm 40 volt aztán euthyrox 100 aztán 2 hét múlva 125 akkor még mindig 18 volt a tshm emeéve lett az adag 150 .-re mostani tsh 0,18 t4 29
8 hete szedem ezt az adagot ,kérdésem lenne csökkenteni kellene az adagot mert már túlműködésbe lép át?
Másik gondom visszatér műtét óta a nyelési fájdalom áll alatti duzzanat,. Ez lehet alúl és túlműködő hormonszinttel is az ödéma? Köszönöm válaszát.
Tisztelt Kérdező!

A kezelésre vonatkozó tanácsot vizsgálat nélkül nem célszerű, sőt nem szabad adni. A panaszai alapján valóban lehetséges a dózis csökkentése (Nem a TSH szintet kell kezelni...).
A visszatér műtét óta a nyelési fájdalomnak több oka lehet, többek között az alkalmazott jód, Betadine által kiváltott gyulladás.
Jó egészséget kívánok:





Prof. Dr. Balázs Csaba
2018-08-11 12:49:26
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja