SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Professzor!

Az én történetem egy kicsit hosszú. Viszont muszály, hogy leírjam az előzményeket. 2017. februárban kezdődött az egész. A szegycsont alatt szúró fájdalmat éreztem, hol erősebben, hol gyengébben. El mentem a háziorvoshoz, ő tüdőgyulladással kezet, anibiotikumokkal. A fájás csak nem szünt meg, így kértem beutalót a tüdőgondozóba, ahol megállapították, hogy a tüdőmnek semmi baja. Közben rohamosan kezdtem fogyni,állandó rosszullétek, és a vérvétel sem mutatott ki semmi rendelenességet, illetve egy kis gyulladást, de a háziorvosunk azt mondta, nem kell ezzel foglalkoznunk. Közben a számon, kis barna folt jelent meg, és a körmöm alatt is barna csík, a bal hüvelyk, és a mutató ujjamon, itt halványabban.Voltam bőrgyógyászaton, több helyen is, az egyi vitamin hiányt állapított meg, ami az ujjamat illeti, a másik anyajegyet.
Hozzá kell tennem, hogy nem tudtam aludni, egy óra hosszát aludtam max. Ingerült voltam, hol azelőtt ez nem volt rám jellemző. Éjszakánként mintha leöntöttek volna vízzel teljesen levoltam izzadva.
A mentstuációm, 4-5 éve el maradt. Voltak hőhullámaim. Voltam nőgyógyászaton semmit nem mondtak, és nem kaptam rá semmit. Viszont, mostanában szőrösödök, a bajszomon, hullik a hajam is.
Végül is azt nagy nehezen kivizsgálták, hogy rekeszizomsérvem van. Kaptam rá savlekötöt.
De mindíg csak kijött valami rajtam, és idegesebb lettem.Tavaly április végén húgyuti fertőzést kaptam, véres vizelettel.így el mentem a háziorvoshoz, és utána az urológushoz, és a nőgyógyászhoz is.Az urológus gyógyszert írt ki, viszont utána sárga folyás, majd vérzések keletkeztek. Vissza mentem a nőgyógyászhoz, aki vérzés csillapítót írt ki.de csak vérezgettem.Végül is gyógykaparást végeztek, ahol két kis polipot találtak, jóindulatút. Valami mindíg előjött, így azt gondolta a háziorvosunk, hogy képzelgek, így beutalt a pszihiáterre. Ott is kaptam gyógyszert. Viszontéreztem, hogy a gyógyszerektől nagyon tompa vagyok. Egy gyógynövényből készült hálózatban vagyok benne, így van olyan étrendkiegészítőnk, ami erre a problémára nyújt segítséget.El kezdtem szedni a gyógyszer mellet. Ma már csak ezt az étrend-kiegészítőt szedem, el hagytam a pszihiátriai gyógyszert.
Tavaly szeptemberben el kezdtem életmódot váltani. Januárban viszont az arcomon jöttek kiütésszerű pattanások. Akkor azt gondoltam, hogy a mandula tejtől. El hagytam a mandula tejet. El is múltak, ezek a tünetek az arcomon. De egy idő után megint kijöttek. Már nem tudtam minek tulajdonítani, el mentem a bőrgyógyászhoz, és ő állapította meg, hogy rosacea.
Na most ez valamitől ki jön. Két hete újra kaptam egy húgyuti fertőzést,, szerencsére még idejében el csíptem, észre vettem, így az kezelve lett. Amit mostanában veszek észre, hogy hullik a hajam, hüvelyszárazság, és a nemi vágy is csökkent.
Utána néztem egy kicsit a dolognak, és ezek, és a korábbi tünetek is ösztrogén hiányra utalnak,már amit a cikkben olvastam.
Korábban kértem időpontot a nőgyógyászhoz. Voltam is, és ezeket a problémákat mind el mondtam. Vizsgálat nélkül, illetve labor eredmény nélkül írt fel Ladybon tablettát, és elküldött,csontsűrűség vizsgálatra., ami nem baj, mert legalább ezt is megtudjuk, hogy jó e.
A kérdésem az, hogy így hormonvizsgálat nélkül, szedhetem e ezt a tablettát, illetve így az elmondások szerint, milyen tünetek lehetnek?
Tisztelt Kérdező!

A csökkent libidónak és panaszainak több oka is lehet.

Csökkent libidó/kicsiny szexuális késztetés,Orgazmusra való képtelenség, hüvelyszárazság.
Mi az oka?Mi a teendő? A fenti tünetek esetén tisztázni kell, hogy pajzsmirigybetegség fenn áll-e. A fizikális vizsgálat mellett a legfontosabb hormonális és immunológiai tesztek mellett a pajzsmirigy izotópos, illetve ultrahangos vizsgálata lehet indokolt.
A kezelés a hiányzó hormonok bevitelében áll. A hatás néhány héten belül jelentkezik, s ezt követően kell a további szabályozása ("finomhangolása") a pajzsmirigy hormonoknak. Amennyiben autoimmun gyulladás is fennáll, akkor egyéb kiegészítő biológiai kezelés válhat indokolttá. Amerikai kutatók a libido teljes visszatérését észlelték azokban a betegekben, akikben a tünetek hátterében a pajzsmirigy csökkent működése állott. Szükséges azonban megjegyeznünk, hogy a libidó rendkívül összetett biológiai folyamat, amelynek egyes típusai vezethetők vissza a pajzsmirigy megbetegedéseire. Érdekes és fontos, hogy a nők libidójának létrejöttében a férfi hormonnak (tesztoszteron), a mellékvese hormonjának (dehidroepiandoszteron) is meghatározó szerepük van. Gondot okozhat a depresszió elleni gyógyszerek tartós szedése, a tartós stressz, továbbá a megszakítás nélkül adott hormonális fogamzásgátlás.
A libidó kedvezőtlen alakulása (leggyakrabban csökkenése) gondos endokrin kivizsgálást igényel, amelynek része a tünetek, előzmények megbeszélése, a hormonok meghatározása és a kezelés elindítása, ellenőrzése.
Jó egészséget és mielőbbi javulást kívánok:




Prof. Dr. Balázs Csaba
2018-04-28 15:36:10
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja