SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Professzor Úr!

Egy sikertelen lombikon (szeptember) vagyok túl, s mielőtt belevágnék a következőbe szeretnék finomítani a különböző értékeim, melyeket a nőgyógyászom ugyan rendben talált, de megnyugtatásomra javasolta endokrinológus szakember felkeresését is. Sajnos Önhöz nagyon sokára kaptam volna időpontot, de egy nagyon kedves, alapos kollégájához eljutottam még novemberben. A lombikhoz javasolt TSH, T3, T4 értékek javítására Letrox (25 mikrogramm) gyógyszert kaptam. A korábbi eredményeim: okt. 10. (5. ciklusnap)TSH: 1,41, FT3:4,69, FT4: 13,18 Anti TPO: < 28 ; Okt. 26. (21. ciklusnap): TSH: 2,25, FT3:5,63, FT4:15,42 Anti TPO <28 Előtte is többször nézték, a 3. ciklusnapon 2 alatt szokott lenni az érték, a 21. ciklusnapon pedig 2-2,5 között. Ennél magasabb sosem volt. 5 hete szedem a Letroxot és megdöbbenésemre a mai véreredményeim nemhogy csökkenő értéket mutattak volna, hanem olyan magas értéket, mely sosem volt. TSH: 3,46, FT3: 4,77, FT4:12,93, Anti TPO: 29. A vérvétel előtt nem nem vettem be a gyógyszert, csak utána. A Letroxot előírásszerűen reggel, ébredés után éhgyomorra veszem be, majd fél -1 órát várok a reggelivel. Kedves Professzor úr, mit tegyek? Szedjem továbbra is? Nagyon megijedtem, februárban indulna a következő lombik, de így nem merek belevágni. Válaszát előre is köszönöm! Boldog új évet kívánok! Melinda
Tisztelt Melinda!

Mindenek előtt: már az elmúlt hónapokban, akinek IVF vagy babavárási gondjai vannak, akkor soron kívül kapott időpontot!

A konkrét kérdést illetően ismerni kellene:
1. hogy miért nem következett be spontán a graviditás?
2. hogy vannak-e immunológiai okai a sikertelenségnek?
3.hogy a HABA este áll-e fenn? A visszatérő, spontán habituális vetélés (HABAB) esetében a megtermékenyülés megtörténik, a magzat beágyazódik, de a magzat kezdeti fejlődése 6-12. hét körül megáll. Az embrió vagy spontán kilökődik, vagy elhal. Amennyiben a spontán vetélés mögött nincsen genetikai, endokrinológiai, anatómiai, mikrobiológiai, vagy más környezeti tényező, akkor olyan ismeretlen eredetű vetélésről van szó, amelynek hátterében immunológiai okok lehetnek. Ezek lehetnek autoimmun jelenségek (autoantitestek), alloimmun faktorok, (NK sejtek, citotoxikus T sejtek, valamint embriotoxikus anyagok). Ilyen esetben feltételezhető az „immunológiai abortusz”. Az immunológiai vetélés kivizsgálása során el kell különíteni az autoimmun és az alloimmun eredetű vetéléseket.
4. hogy más endokrin okok állhatnak-e panaszai hátterében?
5. hogy van-e a pajzsmirigy hormonjai felszívódásának akadálya: ezek közül az egyik a bevétel időpontja.

Jó egészséget és Boldog új évet kívánok!:





Prof. Dr. Balázs Csaba
2017-12-31 11:41:09
Olvasói értékelés: 5/5
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja