SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Doktor Úr!

Köszönöm a gyors válaszát amit 18.-án küldött a húgom kétoldali göbös struma problémájára. Ön akkor azt írta, hogy mivel ellentmondásos az izotóp és az UH eredménye így további immuno-endokrin és citológiai vizsgálat szükséges.Azóta a citológia meg volt, ami a jobb lebenyben lévő/ Uh szerint 7 mm-es/göbböl történt. Eredménye:
A jobb pajzsmirigy lebenyből származó keneten colloidos véres háttér mellett néhány folliculus hámsejt látható.
Diagnózis:a citológiai kép colloidos strumára utal.
Ezek után a húgomat meg akarják műteni úgy, hogy a pajzsmirigy 90 %-át vennék ki és csak 10%-ot hagynának./csak jelezném,hogy már 2011-es UH-on is jobb oldalon 6 mm, bal oldalon 9 mm volt a göb,plusz még számos göb,de azóta se nőttek/Februárban kell visszamennie, hogy megbeszéljék.
Az lenne a kérdésem, hogy ezt lehetne-e a rádiófrekvenciás ablációval kezelni, és ha lehet hol, és a tb támogatja-e? Egyébként a húgom a XVII. kerületben lakik,de a Semmelweis Egyetem Transzplantációs és Sebészeti Klinikára jár, mivel az elején a TPO megállapítása miatt ide utalták be/ami most is magas 475,5/

Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelt Kérdező!

Előzetes vizsgálat után lehet mód a radiofrekvenciás ablációra.
e-mai: info@endokrinkozpont.hu
Közép-Kelet Európában egyelőre kizárólag Magyarországon végzik a pajzsmirigy jóindulatú göbjeinek (strúma) RÁDIÓFREKVENCIÁS ABLÁCIÓVAL történő, nyitott műtét nélküli kezelését. Hatalmas előrelépés a medicinában, hogy a pajzsmirigy jóindulatú göbjei is kezelhetők altatás, és a nyaki terület felnyitása nélkül, ambulánsan. Nem csak belföldről, hanem a régióból is egyre több beteg veszi igénybe a módszert, amely kiválthatja a hagyományos műtéti technikákat. A szakemberek szerint az eljárás hamar el fog terjedni a hazai egészségügyben, akárcsak a nyugat-európai országokban.

A jóindulatú pajzsmirigy göb kezelésének - nemrég még az egyetlen - módja, melyet ma is a leggyakrabban alkalmaznak, a nyitott nyaki műtét volt. Az orvostudomány és az orvos technológia fejlődésével azonban lehetővé vált - a külföldön már népszerűnek számító, hazánkban még új eljárás - a pajzsmirigy göb rádiófrekvenciás ablációval (RFA) végzett kezelése. Az metódus során vékony kezelőtűvel megszúrják az elváltozást, felmelegítik, és a keletkezett hő elpusztítja a kóros sejteket, ami sok pajzsmirigybetegnek nyújt a hagyományos műtétnél egyszerűbb, kíméletesebb és ambuláns megoldást.
Jó egészséget kívánok:

Prof. Dr. Balázs Csaba
2017-01-22 18:30:36
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja