SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Professzor Úr, véleményét szeretném kérni azzal kapcsolatban, hogy ha nekem hízást okoz egy ARB blokkoló (Valsartan), akkor nagy valószínűséggel egy másik típusú ARB blokkoló is ugyanúgy hízást fog okozni? Tudom, hogy nem jellemző az ARB blokkolókra, hogy hízást okozna, legalábbis nincs a köztudatba, de sajnos nekem 12 kiló felesleget okozott. (Minden más ki van zárva) Külföldi fórumokat olvasva elég sokan jelzik, hogy a legkülönbözőbb típusú ARB blokkolók (Telmisartan, Losartan) szedését követő 2-3 hónapon belül indokolatlanul meghíznak. Nem tudom mi lehet ennek az oka, nekem pedig pont azért írták fel pár éve ezt a gyógyszert mert a legmodernebb és a legkevesebb mellékhatásprofillal rendelkezik. De nagyon zavar a túlsúly. Ezek után úgy gondolom, hogy egy másik típusú ARB blokolóval ugyanígy járnék. Önnnek mi a véleménye erről? Sajnos leszűkíti a lehetőségeket, hogy én sem bétablokkolót, sem kálciumcsatorna blokkolót nem szedhetek. Professzor úr, ön szerint érdemes lenne megpróbálni centrális hatású vérnyomáscsökkentőket pl Tenaxum, Hyperlex szerintem ezeknek sem több a mellékhatása mint pl. egy ARB gátlónak. Kérem a segítségét. Köszönettel, Nóra.
Tisztelt Nóra!

Valóban más típusú vérnyomáscsökkentőre volna célszerű váltani, másrészt azt kellene tisztázni, hogy nem társult-e inzulin rezisztencia vagy csökkent pajzsmirigybetegség a magas vérnyomásához.
Jó egészséget kívánok:






Prof. Dr. Balázs Csaba
2016-08-17 07:32:11
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja