SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Professzor Úr!
2015. novemberében egy rutin vérvétel eredményében a TSH értékem 11,51 volt. A háziorvos azt javasolta, hogy fél év múlva ismételjük meg a vizsgálatot. Én 2 hónap múlva kértem a vizsgálat megismétlését, mert szapora szívdobogásom volt, és éjjel nem tudtam aludni. Ekkor beutalót kaptam endokrinológiai szakrendelésre, és pajzsmirigy ultrahangra. Januárban TSH: 7,5. anti TPO: 1300 volt, az ultrahang kisebb göbösödést mutatott. 50 mikrogram L-Tyroxin szedését javasolták. Márciusi TSH: 6,51 volt a gyógyszeradagot emelték 75 mikrogramra, heti 2 alkalommal 50 mikrogram. Május végén hólyagos kiütések jelentek meg a felkaromon és a vállamon, mely nem múlt el, és kórházi kezelést kaptam, ahol solu medrolt, majd medrolt kaptam rá. A jobb bokám bedagadt, fájt. Nem tudták megállapíítani, hogy mi okozza a kiütéseket. A hólyagok elmúltak, vörös folt formájában azonban a mai napig megmaradtak, kb 1-1,5 cm átmérőjű kerek ill. ovális alakú foltok, az izületi fájdalom megszűnt. A kórházi kezelést követően került sor a TSH érték ismételt ellenőrzésére, mely június végén: 26,99 volt. A kontroll vizsgálaton azt próbálták bizonygatni, hogy nem vettem be a gyógyszert, vagy nem telt el a fél óra az étkezésig. Én azonban betartottam a gyógyszer szedésére vonatkozó utasításokat. További vizsgálatot nem végeztek. A gyógyszer adagot kétnaponta 100, kétnaponta 75 mikrogramra módosították.
Ön szerint lehet-e összefüggés a bőr tünetek és a pajzsmirigy betegség között? Milyen vizsgálatokat kellene elvégezni, azt milyen szakrendelésen érdemes kezdeményezni?
Köszönettel: Ági
Tisztelt Ági!

A pajzsmirigy autoimmun betegségei és a bőrtünetek között valóban lehet összefüggés, ezért ilyen irányú vizsgálata és oki kezelése indokolt.

Jó egészséget kívánok:

Prof. Dr. Balázs Csaba
2016-07-11 18:12:26
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja