SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Dr Ur!
A pajzsmirigy problemaimmal fordulok önhöz! A TSH ertekem márciusban,3,22 ref.t:4,6.A tüneteim viszont megvannak,rovid ido alatt hiztam 17kg-ot,magasabb a koleszterin szintem,de azeredmeny szerint nincs problema! Időközben magas lett a vernyomasom,amivel lassan 2- honapja nem tudnak mit kezdeni,sokszor 180/110 az ertek a pulzusom 90-110 közötti,szaraz lett a hajam nem birom a meleget.Magan uton csinaltattam egy labort amin a tsh 2,164 ref tart 4,T4 12,29 ref tart 15,21 T3 6,29 ref tart 6 anti TPO 0,4 ref tart 9 ,az lenne a kerdesem,hogy kothetok-e a tuneteim a pajzsmirigyhez.Koszonom válaszát!
Tisztelettel:Bánóczi Mária


Tisztelt Bánóczi Mária!

Köszönöm levelét. A válaszom: igen.
További kivizsgálást javaslok, a laboratóriumi értékek nem mindég tükrözik a valóságot (ahogyan előbbi kedves Olvasónak is már írtam).
Melyek a legfontosabb tünetek:
Fáradékonyság,
Feledékenység, meglassult gondolkozás
Depresszióra hajlam
Hízás, csökkent étkezés mellett !!!!!
Rekedtség
Végtagokban zsibbadásérzés
Száraz, viszkető hideg, megvastagodott bőr
Székrekedés
Halláscsökkenés
Szívpanasok

Fontos, hogy a pajzsmirigy hormonnal sikerült a testsúlyt jelentősen csökkenteni. E hónap elején látott napvilágot a vezető amerikai folyóiratban az a tanulmány, amelyben a szerzők a pajzsmirigy hormonjának hatását vizsgálták elhízottakban. Ennek aktualitását az adta, hogy napjainkra a világ jelentős részén az elhízás járványszerű méreteket öltött. Számos országban a kutatók sokasága dolgozik jól felszerelt laboratóriumokban azon, hogy minél előbb megmagyarázza ennek a jelenségnek a hátterét és megoldja ezt a jelentős gondot. A szerzők 12 csökkent pajzsmirigy működésű beteget vizsgált 1 éven át és a testsúlyuk mellett meghatározták a testtömeg indexet (BMI-t), a szövetek összetételét, az egyének fizikai aktivitását. Azt találták, hogy a vizsgált egyének átlagos testsúlya 83.7 kg-ról 79.4 kg-ra csökkent, ezzel egyidejűleg növekedett fizikai és szellemi aktivitásuk. A testsúly csökkenését elsősorban az ú.n. megkötött „rejtett” víz kiürülésére vezették vissza. Arra is felhívták a figyelmet, hogy a pajzsmirigybetegségben fontosnak tartott TSH szint nem feltétlen jelzi a szövetek megfelelő hormonális ellátását és a napjainkban alkalmazott tiroxin kezelés önmagában nem elegendő. Több kutató az USA-ban a természetes hormonok (az állatok pajzsmirigyéből származó gyógyszer) mellett kardoskodik. A hivatalos szakirodalom egyelőre ezt nem fogadja el, csupán arra vannak utalások, hogy a tiroxin és a trijódtironin (az aktív pajzsmirigyhormon) élettani arányának adására kell(ene) törekedni. Ez a megkötött víz (mixödéma) nem ritkán látható is a pajzsmirigybetegek szeme körül és lábán egyaránt.
Jó egészséget kívánok, tisztelettel:

Prof. Dr. Balázs Csaba
2016-05-29 12:20:18
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja