SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Professzor Úr!

Szeretném megköszönni gyors és megtisztelő válaszát! Annyit szeretnék csak hozzátenni, hogy amikor reumatológusnál jártam (1 évvel ezelőtt ) csináltak immunkémia (kardiolipin elleni at: negatív 4,4 U/ml ) és ANABLOT (Euroline): nRNP/ Sm, Sm, RNP 70, RNP A, RNP C, SS-A, Ro-52, SS-B, Scl-70, PM-Scl, Jo-1, CENP B, PCNA, Nucleoszóma, ds DNA, Hiszton, Riboszomális P-protein illetve AMA-M2 szintek ellenőrzése, mindez negatív eredménnyel. Ezek fényében kell e aggódnom az Ön által említett esetlegesen társuló autoimmun betegségektől? ( Ha igen, akkor milyen vizsgálattal deríthető ki? ) Ezen vizsgálattal illetve az EMG-vel kimutathatóak e ezen társbetegségek? Laborértékeim közül a monocita szint magasabb pár százalékkal: 12,2 % ( 1,7-9,3 ), valamint az alfa amiláz szintem 135 U/l ( 0-100 ), de a lipázom 48 U/l ( 3-73 )!

Köszönettel: Zsancus
Tisztelt Zsancus!

- A hormon- és az immunrendszer bonyolult szerkezet, az eltéréseit sem értékelhetjük pusztán feketén-fehéren. Bizonyos hormonok, ill. immunológiai tesztek szintje például napszakonként is eltérő lehet, ezért tartom fontosnak, hogy ne csak a laboreredményekre hagyatkozzunk a diagnózis felállítása során. Fontos, hogy holisztikus szemléletben, vagyis nem csak a tüneteket, hanem az egész embert vizsgálva közelítsük meg a háttérben álló okok feltárását. A holisztikusnak nevezett orvoslás célja, hogy az embert egységnek tekintse. Nem a szervek, hanem a lélek és a test egységének. A pajzsmirigybetegségekről is kimutatott, hogy jelentős részük autoimmun eredetű. Tehát nem egyetlen szerv, hanem a szervezet betegsége. Vizsgálni és gyógyítani ezért az egész embert kell.

- Hogyan zajlik az első vizsgálat, a holisztikus szemlélet jegyében?
- A vizsgálatra érkező páciensekkel első körben részletesen elbeszélgetek a panaszaikról, tünetekről. A kikérdezés során egyaránt körbejárjuk az örökletes betegségek témakörét épp úgy, mint a beteg életében bekövetkezett nagyobb változásokat, például stresszhelyzeteket, melyek szerepet játszhattak a panaszok megjelenésében. Amennyiben pajzsmirigybetegség gyanúja merül fel, ultrahangos vizsgálatot végzek, melyből feltérképezhetők a pajzsmirigy alaki elváltozásai:megnagyobbodása, vagy göbök jelenléte. Vérvizsgálattal ellenőrizzük a szükséges hormonszinteket, immunológiai teszteket végzünk, majd a vizsgálati eredmények és a beteg panaszainak függvényében döntök a további vizsgálatokról, vagy kezelés összeállításáról. A későbbi konzultációk során, a beteg tapasztalatait is figyelembe véve folytatjuk, vagy módosítjuk a terápiát.
Jó egészséget kívánok:



Prof. Dr. Balázs Csaba
2016-05-17 17:25:16
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja