SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Professzor Úr, köszönöm válaszát, bár nem igazán értem. Izotópos vizsgálaton már voltam, ahol forró göböket találtak. A kérdésem még mindig az lenne, bár senki nem akarja meghallani: 0,21-es TSH szinttel a tüneteim: állandó hideg kezek, lábak, fázékonyság. A nyarat szeretem legjobban, mert akkor nem fázom, illetve a hangulatom is jobb. Töredeznek a körmeim. 7-8 órát alszom, de délután már újra aludnom kell. Néha meglehetős depresszív hullám kap el. Hát idegesség az aztán egyáltalán nem jellemző. Keveset eszem és odafigyelek, hogy mit, mégis egy év alatt újabb 5 kg-t szedtem fel.
Valaki mondja már meg, akkor ez most hogy van?

Tisztelettel és köszönettel: Horváthné
Tisztelt Horváthné!

Tudom, hogy a jelenlegi orvoslás mindenkit protokollok szerint osztályoz és kíván kezelni, de vallottam és vallom, hogy egyénre szabott kezelés szükséges.
Másrészt:a hormonális betegségek kezelése nagy odafigyelést és türelmet igényel beteg és orvos részéről egyaránt. A laboreredmények mellett figyelembe kell venni az egyedi: életkorból, nemből és életmódból adódó eltéréseket is. - A hormonrendszer bonyolult szerkezet, az eltéréseit sem értékelhetjük pusztán feketén-fehéren. Bizonyos hormonok szintje például napszakonként is eltérő lehet, ezért tartom fontosnak, hogy ne csak a laboreredményekre hagyatkozzunk a diagnózis felállítása során. Fontos, hogy holisztikus szemléletben, vagyis nem csak a tüneteket, hanem az egész embert vizsgálva közelítsük meg a háttérben álló okok feltárását. A holisztikusnak nevezett orvoslás célja, hogy az embert egységnek tekintse. Nem a szervek, hanem a lélek és a test egységének. A pajzsmirigybetegségekről is kimutatott, hogy jelentős részük autoimmun eredetű. Tehát nem egyetlen szerv, hanem a szervezet betegsége. Vizsgálni és gyógyítani ezért az egész embert kell.
- Hogyan zajlik az első vizsgálat, a holisztikus szemlélet jegyében?
- A vizsgálatra érkező páciensekkel első körben részletesen elbeszélgetek a panaszaikról, tünetekről. A kikérdezés során egyaránt körbejárjuk az örökletes betegségek témakörét épp úgy, mint a beteg életében bekövetkezett nagyobb változásokat, például stresszhelyzeteket, melyek szerepet játszhattak a panaszok megjelenésében. Amennyiben pajzsmirigybetegség gyanúja merül fel, ultrahangos vizsgálatot végzek, melyből feltérképezhetők a pajzsmirigy alaki elváltozásai:megnagyobbodása, vagy göbök jelenléte. Vérvizsgálattal ellenőrizzük a szükséges hormonszinteket, immunológiai teszteket végzünk, majd a vizsgálati eredmények és a beteg panaszainak függvényében döntök a további vizsgálatokról, vagy kezelés összeállításáról. A későbbi konzultációk során, a beteg tapasztalatait is figyelembe véve folytatjuk, vagy módosítjuk a terápiát.
Tehát „Nem laborleletet kezelünk, hanem beteget.”
Jó egészséget kívánok, tisztelettel:

Prof. Dr. Balázs Csaba
2015-12-13 13:25:28
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja