SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Doktor Úr,
édesanyámnál 2011-ben göböket találtak a pajzsmirigyében, ami miatt az egyiket teljesen, a másikat részlegesen eltávolították. Azóta Letrox 75-öt szed. A TSH labor értékei jók.
Ellenben több mint egy éve gyulladt, száraz szemmel küzd, jelenleg már kettőslátása is van, szeme egyre romlik. A problémával 5 szemorvosnál voltunk, de a műkönnyön és szteroidos cseppen kívül mást nem kapott. Az orvosok a tünetek romlása miatt arra gondolnak hogy más probléma van a háttérben. Koponya CT negatív. Olvastam a cikkét a pajzsmirigy és a szemproblémák kapcsolatáról, ezért kérdezném hogy lehet-e pajzsmirigy probléma a háttérben?
Ha igen, szívesen felkeresnénk Önt, de sajnos úgy tudom csak fél év múlva tudna új beteget fogadni, azt pedig nem szeretném ha édesanyám szeme még tovább romlana addig. Tudna esetleg egy kollégát ajánlani az endokrin központban aki pajzsmirigy-szem problémában több tapasztalattal rendelkezik?
Segítségét előre is köszönöm.
Tisztelt Kérdező!

Valóban a pajzsmirigy autoimmun betegségei gyakorta társulnak szembetegséggel is. Ezek időbeni kivizsgálása és minél korábbi kezelése feltétlenül szükséges. Ezt több alkalommal hazai és nemzetközi kongresszusokon mutattam be az érdeklődő kollégáknak.
Kétségtelen, hogy a pajzsmirigybetegségekhez gyakorta más tünetek, kórképek is társulnak:
1. A szem betegségei. Gyakran allergiásnak gondolt szemtünetek hátterében a Basedow-Graves betegség áll. Előfordul, hogy a szemtünetek megelőzik a pajzsmirigy túlműködést és ilyenkor valóban megfelelő jártasság szükséges a korai diagnózishoz és kezeléshez.
2. Az idegrendszer általános gyengeséggel járó betegsége (myasthenia gravis) ritkán kerül időben felismerésre, pedig idejében felismerve gyógyítható. Ennek a betegségnek egyik formája a szemen jelentkezik.
3. Cukorbetegség: u.n. inzulinhiányos, 1. típusú cukorbetegség
4. A bőr festékhiányos betegségei (vitiligo)
5. Ismételt vetélés, terméketlenség
Ezekre is érvényes: „A média alapegysége nem a gondolat, hanem a hír, nem a tudás, hanem az információ”.
Ami az előjegyzést illeti, azt nem én végzem. Általában van korábbi, sőt soron kívüli vizsgálat is. Sajnos a betegek egy része,ha nem tud bejönni, akkor nem értesít és ezzel nem nekem, hanem másoknak okoznak kárt. Azt tanácsolom, hogy jelentkezzenek kolléganőmnél, aki olyan esetekben, ha valaki időben jelzi távolmaradását, akkor tudja értesíteni.
e-mail: Szekelym@vipmail.hu
szekelymelinda66@gmail.com
Jó egészséget kívánok az Új Eszetndőben:

Prof. Dr. Balázs Csaba
2016-12-31 17:01:09
Olvasói értékelés: 5/5
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja