SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Doktor Úr!

Tavaly júniusban jelentkeztek éjszakai tachycardiás rohamaim, remegéssel, éjszakai izzadással, izomfeszüléssel. Többször kellett mentőt hívnunk, illetve sürgősségi ellátást igénybe venni. Kardiológiai szempontból teljesen körüljártam az ügyet, nem igazolódott szervi ok, ugyanakkor nebibeta-t írtak fel a tachycardia kezelésére, ritmuszavart, éjszakai izzadást, ingerültséget, izomfeszülést ugyanakkor továbbra is érzékelek (menstruációs panaszaim is vannak, a fent említett tünetek a hormonális ciklussal párhuzamosan erősödnek, illetve gyengülnek megfigyeléseim szerint). TSH-t többször is néztek, ami a normál tartományon belül volt, így ezt a problémát elvetették, ugyanakkor férjemmel tegnap vettük észre, hogy a pajzsmirigyemnél egy kisebb, tapintható göb található. Nagyon nagyon szeretném Doktor Úr segítségét kérni a panaszok hátterének kiderítésében (én már csak a Doktor Úrban tudok reménykedni), sajnos időpontot csak januárra tudtak volna adni Önhöz vizsgálatra. Kérem Doktor Urat, amennyiben lehetőségem volna korábbi vizsgálaton való részvételre, jelezze!
Nagyon köszönöm előre is megértő segítségét,
üdvözlettel,
Román Márta
(06705219440)
Tisztelt Román Márta!

A pajzsmirigy göbös betegségei azért is fontosak, mert ide tartoznak a jó és rosszindulatú daganatai is. Ezek egyrészt fokozott működéssel járó göbök lehetnek, amelyek sok hormont termelnek, ráadásul elég rapszódikusan („meleg” göbök). Ez azt jelenti, hogy vannak olyan periódusok, amikor a laboratróriumi adatok nem jelzik a túlműködést . Ezek kimutatásához a pajzsmirigy megtapintása és hormon-meghatározások mellett izotópos vizsgálat is szükséges. A túlműködés a hagyományos gátlószeres kezeléssel csak átmenetileg gyógyítható (!), a készítmény elhagyása után a túlműködés ismét jelentkezik. A végleges gyógyulás izotóp terápiától, esetleg műtéttől várható, ill ma már a radifrekvenviás ablációtól várható..
Fontos: ezek nem autoimmun betegségek!
Az előjegyzés nem én végzem, de van lehetőség korábbbi vizsgálatra, ha betegtrásai jelzik, hogy valamilyen ok miatt nem tudnak bejönni (jelentkezzék soron kívüli vizsgálatra a recepción, vagy kolléganőmnél Székely Meilndánál, e-mail: info@endorkinkozpont.hu vagy szekelymelinda66@gmail.com Szekelym@vipmail.hu
Addigi is a 99m Tc pajzsmirigy vizsgálat elvégézést javaslom.
Jó egészságet, üdvözlettel:


Prof. Dr. Balázs Csaba
2017-04-05 17:29:27
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja