SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Professzor Úr !
pár információ kimaradt az előbb elküldött levelemből , ezért küldöm újra a levelem.

1 missed abortuszom volt volt kb 2 éve, azóta nem sikerül teherbe esnem, ezért is írok Önnek, hogy milyen vizsgálatok javasoltak még. Meddőségi kp-ba járunk, minden vizsgálatot megcsináltattunk, az ajánlottakat is, leleteim jók, kivéve a TSH ami 5,1, és praolaktin 51,3, minden más normális a T3:5, T4:13,8 normális, anti TPO 10.8. A belgyógyász vizsgálat nélkül Syntroxin25-t írt fel, ami azóta sem állítja be a pajzsmirigyem. Ettől függetlenül a meddőségi orvosom inszeminációra írt ki, amit én a magas TSH miatt nem vállaltam be.

A súlyom 52kg, bőröm nem száraz, men
struációs ciklusom rendben van és pontos, nem fájdalmas. petevezeték átjárhatósági vizsgálat negatív. Édesanáymnak pajzsmirigy alulműködése van, a TSH értéke rendkívül magas. A munkahelyi stressz nagy arányban meghatározza a mindennapjaim,ez is befolyásolhatja a TSH-mat. Pár hónapja kb 70%-ban elhagytam a fehér lisztet, cukrot és a tejterméket 40%-ban, de az eredményem nem változott, sőt 2,8-ről nőtt.

Várom szíves válaszát.
köszönettel és üdvözlettel,
Monalizzy
Tisztelt Monalizzy!

A pajzsmirigy autoimmun betegségei öröklődhetnek. Betegeimtől tudom, hogy gyakran kénytelenek az internet különböző fórumain információt gyűjteni.A laboratóriumi vizsgálat nem pótolja a panaszok részletes kikérdezését (anamnézist), a fizikális és célzott fizikális, majd ezek alapján tervezett egyéb kiegészítő vizsgálatokat. Be kell vallani, hogy a hiteles adatok elérése nem mindig könnyű, sőt néha félrevezető is lehet.
Ennek több oka is lehet:
Ennek több oka is lehet:
• Sokan azt gondolják, hogy egyetlen laboratóriumi vizsgálatból, amolyan „varázs gömbből” megtudhatják betegek-e vagy szerencsére nem.
• Többször leírtam már, hogy a laboratóriumi értékek száraz adatok, amelyek értékelése csak a beteg panaszainak, és vizsgálati leleteinek birtokában lehetséges. Hasonló a helyezet a képalkotó vizsgálatokkal (ultrahangos és izotópos vizsgálatokkal is)
• A hormonok meghatározása során további nehézséget jelent, hogy a mérések immunológiai módszerekkel történnek, ezért sok esetben nem a biológiailag aktív anyagot mérik. Ráadásul a módszerek laboratóriumonként eltérők és ami még fontosabb az „határértékek” jelölésénél több dolgot nem vesznek figyelembe (életkor, napszak, gyógyszerek szedése stb.)
További vizsgálatot és oki, egyénre szabott kezelést javaslok üdvözlettel:

Prof. Dr. Balázs Csaba
2017-05-21 15:31:04
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja