SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Doktor úr!

Diagnosztizált Hashimotos vagyok, három hete szedek Syntroxyne 25-öt, két hónapja GM/LM-diétát tartok. A kezdeti javulás után (akkor még csak a diétának köszönhetően) csodasan csökkentek a tüneteim, de most az allergiaszezon betörésével brutális módon visszajöttek néhány nap alatt (haspuffadas, kézsárgaság, viszketés, fáradtság, feszültség). Lehet, hogy az immunrendszeremnek ez már egyszerűen túl sok? (gyerekkorom óta allergiás vagyok csomóféle fűre, porra)
Jelenleg Claritine-t szedek, ami a szénanáthám enyhíti is. Vajon szabad hormon mellett erősebbet?
Nagyon köszönöm a választ!
Tisztelt Kérdező!

Mindenek előtt a Syntroxine nem a Hashimoto thyreoiditisre hat, hanem a pajzsmirigy kieset hormonműködését hivatott pótolni.
Az allergia is, miként a Hashimoto thyreoidtiis is autoimmun eredetű.Tehát az allergiás betegségek lényegében autoimmun kórképek. Az allergiás kórképekben az un 1. típusú immunreakció zajlik, amelynek lényeges, hogy az allergén (pollen, gyógyszer stb) elleni immunreakcióban az IgE típusú, antitestek vesznek részt és ez azonnal, gyors szöveti immunválaszt eredményez. Ezért nem meglepő, hogy az allergiás betegségek (asthma, lisztérzékenység, cöliákia, csalánkiütés, bélgyulladások stb.) és szisztémás kórképek (reumatoid arthritis, SLE, Sjögren szindróma) gyakran társulnak a pajzsmirigy autoimmun betegségeivel. Ez a kiséletesen is igazolt adat azért fontos, mert felhívja az orvos és betege figyelmét arra, hogy ezekben a betegségekben nem a pajzsmirigy, a tüdő, az izületek vagy a bőr a beteg, hanem a hiba az immunrendszerben van! Ezért szükséges a holisztikus, integratív szemlélet, amely az embert egységes egésznek tekinti és nem az egyes szerveket, panaszokat kívánja gyógyítani, ill. enyhíteni, hanem a szervezet egészére koncentrál. Fontos tudni, hogy az immunológiailag aktív gyógyszerek nem egyszerűen elnyomják az immunreakciókat, hanem modulálják és a helyes irányba tudják „visszabillenteni”.
Másrészt a Claritine befolyásolják a pajzsmirigy működését, ezt a kezelés során célszerű figyelembe venni, egyénre szabott kezelést javaslok..
Jó egészséget kívánok:


Prof. Dr. Balázs Csaba
2017-08-01 08:49:25
Olvasói értékelés: 5/5
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja