SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Professzor Úr!

Évekkel ezelőtt Önhöz jártam pajzsmirigy gondozásra ,diagnózisom Hashimoto thyreoditis szubklinikus alulműködéssel, göbbel az egyik lebenyben.Soha semmi problémám nem adódott az említett betegséggel kapcsolatban a beállított hormon, szelén rendszeres szedésével.
Sajnos 2 évvel ezelőtt új, szisztémás autóimmun betegségeket állapítottak meg nálam, gondozás végett Pécsre kerültem. Mivel szív érintettsége is van a betegségnek kétszer voltam az elmúlt fél évben Szív CT vizsgálaton. Én természetesen jeleztem, hogy pm. beteg is vagyok és nem szeretnék jódos kontrasztanyagot," nincs más ! " válaszolták , így beleegyeztem a használatába. Az első decemberi vizsgálat után még nem volt jelentős csökkenés a tsh szintben, viszont a májusi vizsgálat után most néztek egy újabb labort , ahol a tsh már csak 0,028 volt., Szeretném Öntöl megkérdezni, jó irányba gondolkodom-e, miszerint belobbantotta a jódos kontraszanyag a pm-t? Vagy esetleg a göb okoz problémát?
Azt mondták hagyjam abba Letrox-ot. Ezzel megoldottuk a problémát, vagy szükséges más egyebet is tennem? Az Ft3 és 4 még határértéken belül van ,de emelkedett az előzőkhöz képest. Egyéb vizsgálat nem történt.
Szeretném a tanácsát kérni mit tegyek?
Tisztelettel és üdvözlettel : Német Ágnes
Tisztelt Német Ágnes!

Sajnos igazolódott, amire mindig felhívom a figyelmet. Tisztázni kellene, hogy az autoimmun folyamat lobbant-e fel, vagy túlműködő göb alakult-e ki. A Letrox elhagyása tüneti megoldás,de egyelőre indokoltnak látszik.
Az irodalmra is hivatkozhatok:
"Effects of Increased Iodine Intake on Thyroid Disorders
Xin Sun, Zhongyan Shan, Weiping Teng
Department of Endocrinology and Metabolism, Institute of Endocrinology, Liaoning Provincial Key Laboratory of Endocrine Diseases, The First Affiliated Hospital of China Medical University, Shenyang, China
Iodine is a micronutrient essential for the production of thyroid hormones. Iodine deficiency is the most common cause of preventable mental impairment worldwide. Universal salt iodization (USI) has been introduced in many countries as a cost-effective and sustainable way to eliminate iodine deficiency disorders for more than 25 years. Currently, the relationship between USI and iodine excess has attracted more attention. Iodine excess can lead to hypothyroidism and autoimmune thyroiditis, especially for susceptible populations with recurring thyroid disease, the elderly, fetuses, and neonates. Nationwide USI was introduced in China in 1996. This review focused on the effects of iodine excess worldwide and particularly in China."
Jó egészséget kívánok,
tisztelettel:


Prof. Dr. Balázs Csaba
2019-07-09 15:53:11
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja