SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Professzor Úr! Hashimotos beteg vagyok 2017 óta, először Letrox 100, majd mivel ez nem vált be,
jelenleg Syntroxin 100 ug gyógyszert szedek. TSH értékem : 4,7. Állandó fáradtsággal küzdök, ami sem diéta sem sport mellett nem akar megszünni. Folyamatosan álmos, fáradt vagyok, fogyni nem tudok. Az lenne a kérdésem, hogy a gyógyszer mellett a Pajzsmirigy Slim Gold táplálékkiegészitő szedése javasolt-e? Jelenleg D vitamint, szelént, B vitamint komplexet szedek és Omega 3-at. Érdeklődni szeretnék még arról is, hogy Professzor Úrnak Budapesten kivül melyik városban van még magánrendelése, ahol személy konzultáció céljából Önt tudnánk keresni. Segitségt előre is köszönöm. Tisztelettel V.László
Tisztelt V.László!

A klinikai jelek és a TSH szint között nincs feltétlen kapcsolat.
Noha a többi endokrin rendszer funkcionális állapotát nem a hormonok szabályozó szintje alapján határozzák meg, a pajzsmirigy működésének értékelése a kontroll TSH szintje alapján történik. Ezért azzal a kérdéssel foglalkoztunk, hogy a pajzsmirigyhormonok szintje [szabad tiroxin (fT4), az összes trijódtironin (TT3) / a szabad trijódtironin (fT3)] vagy a TSH szint a referenciatartományon belül és azon kívül nyújtja-e a jobb útmutatást a a pajzsmirigy állapotával kapcsolatos klinikai paraméterek tartománya.
Általában véve a klinikai paraméterek szignifikánsan gyakrabban voltak a pajzsmirigy hormon szintekkel, mint a TSH szintekkel - ellenkezőleg, egyetlen klinikai paraméter esetében sem volt igaz. Az 1880-ban figyelembe vett asszociációkban az fT4 szintek szignifikánsan kapcsolódtak a klinikai paraméterekhez az elemzések 50% -ában. A TT3 / fT3 és a TSH szint megfelelő frekvenciája 53% és 23% volt ( p  <0,0001 mind az fT4, mind a TT3 / fT3 vs. TSH). Az fT4 és a TT3 / fT3 szinteket összehasonlíthattuk a klinikai paraméterekkel ( p  = 0,71). A kifinomultabb statisztikai elemzések azonban azt mutatták, hogy a TT3 / fT3-val való asszociációk nem voltak olyan robusztus, mint az fT4-rel való társulások.
Tehát:
Következtetések: Úgy tűnik, hogy a pajzsmirigyhormonszint, és különösen az fT4 szint szorosabban kapcsolódik a klinikai paraméterekhez, mint a TSH szintje. A klinikai paraméterek asszociációja a TSH szintekkel a pajzsmirigyhormonok és a TSH közötti szoros negatív populációs korrelációval magyarázható. A pajzsmirigy állapotának jelenleg a pajzsmirigy állapotának a TSH szintre történő mérésén alapuló klinikai és kutatási összetevői indokolják a felülvizsgálatot.
Ami a Slim Gold táplálék kiegészítőt illeti: nem csodaszer. A többi
készítményt szedheti, ha nincs benne szervetlen jód!!!
Egyelőre még a járvány miatt távkonzultációra van lehetőségem, de más városban nem rendelek.
Jó egészséget kívánok, tisztelettel:

Prof. Dr. Balázs Csaba
2021-01-25 16:25:00
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja