SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tavaly decemberben diagnosztizálták a hipofizis adenómát, 5-6mm. Tünetek: mellfájdalom, barnázás, kifejezett férfias szőrösödés, pattanásos, mitesszeres bőr, melasma és fehér foltok a bőrön, fáradékonyság, rosszullétek, menses ciklus felborulás, hízás (53kg-ról 63 kg-ra nem egészen egy év alatt). Ababa sem jön össze 6-7 éve).
A vérvételi leletek szerint a prolaktin változó, de mindig referenciaértéken felül van (600-1000 között mozog). Legutóbbi leletek szerint (luteális fázis):
TSH Szup szenzitiv: 3,79miu/l
FSH 2,2 IU/L
LH 4,5 IU/L
PRL 925 mIU/L
Ösztradiol 1120 pmol/L
Progeszteron 46,46 nmol/L
HOMA index:6,36
IR vizsgálati eredmények: 0/60/120 glukóz: 5,5/3,4/4,6mmol/L, inzulin 4,8/12,4/24,1mIU/L
Egyrészről szeretnék jól lenni, másrészről babát szertnék (37!!! vagyok), és a bőröm állapotát sem tudom már türelemmel viselni. A pattanások főleg a középidőben és a menses előtt lángolnak fel, a háton, mellkason,melleimen sőt már hason is mitesszerek, gyulladások jönnek. Én azt gondolom, hogy a panaszaim és az adenóma között van összefüggés.
Az egyik orvos írt fel Thyroxint, Norprolac-ot és Metformint, a daganattal egy másik orvoshoz is elkerültem, ő azt mondta, hogy a tüneteim pszichések, ne szedjek semmit. Mitévő legyek? Nem szeretnék feleslegesen hormongyógyszereket szedni, de így meg nem látom, hogy javulna az állapotom, hiába a sok-sok alternatív terápia.
Tisztelt Kérdező!

A leírtak alapján nem véletlen,hogy nem jutott áldott állapotba. Az agyalapi mirigy túlmüködéése (adenomája), az inzulin rezisztenciája önmagában is oka a jelenségnek ( a referencia tartományok laboratóriumonként különbözőek!!!).
Alapos immuno-endokrin kivizsgálást és oki kezelést javaslok.

Jó egészséget kívánok:

Prof. Dr. Balázs Csaba
2014-04-27 11:54:36
Olvasói értékelés: 5/5
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja