SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Professzor Úr!

Lehet, hogy butaságot fogok kérdezni..
Pajzsmirigy göb citológiai vizsgálat után úgy érzem, mintha fájna a göb mikor nyelek, néha a torkom is. A szúrás 2 hete volt, ezt pedig 2-3 napja érzem csak. Nem vagyok náthás, beteg, tehát biztosan nem ezért érzem. Korábban semmilyen panaszom nem volt a göbömmel kapcsolatban, nem is éreztem, hogy ott van, de mivel 11 mm-es, ezért az orvosom elküldött citológiára. Már bánom, hogy elmentem mert azóta vannak ezek a panaszaim :-( Időközben pedig ezt olvastam:

Lassan növekedő göb által okozott, és évek alatt lassan fokozódó légcső-szűkület nagyon sokszor nem okoz panaszt a betegnek. Itt a műtét indoka az, hogy egy banális felső légúti hurut a légcső-nyálkahártyájának duzzanatát előidézve hirtelen igen súlyos állapot-rosszabbodást eredményezhet vagy a göbben keletkező cisztikus elfajulás, bevérzés hirtelen tovább növelve a göböt ugyanezt idézheti elő.

A leletemben írják, hogy a kenet véres volt. Létezhet olyan, hogy nálam a szúrás előidézett vérömlenyt a göbben, ami miatt most növekszik és emiatt érzem ezeket a panaszokat?

Nagyon köszönöm, ha válaszol!
Tisztelt Kérdező!

Eddig 10 000-nél több pajzsmirigy biopsziát és ciszta kezelést (szklerotizációt) végeztem. Ezekről ezen a honlapon is olvashat. A szúrásnak vannak indikációi, kontraindikációi és potenciális szövődményei, így a vérzés is. Erről szaklapokban is korábban többet írtam.
Gondolom, sőt biztos vagyok benne, hogy a vizsgálat indikációjáról, lehetséges szövődményeiről mind szóban, mind írásban megfelelő felvilágosítást kapott. Mivel a vizsgálat indikációja egyéni, ezért a részletes felvilágosítást a vizsgálatot végző kollégától kaphatja meg.


Jó egészséget kívánok:

Prof. Dr. Balázs Csaba
2014-11-08 13:54:02
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja