SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Professzor Úr!
Segítségét szeretném kérni. 22 éves vékony testalkatú nő vagyok, 160 cm és 48 kg és PCOS/IR-em van. Több mint 1 éve tartom a 3-as kezelést, de sajnos így is 3-4 havonta menstruálok. 180 g szénhidrát diétát tartok és rendszeresen sportolok. Napi 3x500 mg Meforalt szedek.
Ezek lettek a 3. napi hormoneredmények:
TSH: 0.99 uIU/ml
Tesztoszteron: 79,32 ng/dl
Progeszteron: 0,20 ng/ml
Prolactin: 6,92 ng/ml
FSH: 5,32 U/I
LH: 32,85 mU/mL
Estradiol: 118,0 pg/ml
Cortisol: 11,80 ug/dl
FSH/LH hányados: 0,16
Ezek pedig a terheléses eredmények:
0 perces vércukor: 4,2
120 perces vércukor: 8,0
0 perces inzulin: 6,6
120 perces inzulin: 80,1
Ön ezekre az értékekre mennyi Meforalt ajánl? Mikor még napi 2x500 mg-ot szedtem a 120 perces inzulin csak 32 volt. Lehet már túl sok a gyógyszer? Mit tehetnék, hogy rendeződjön a ciklusom? Nagyon elvagyok már keseredve, gyermeket szeretnék.
Előre is köszönöm a válaszát!
Üdvözlettel: Marina
Tisztelt Marina!

Nem a laboratóriumi leletek, hanem a beteg kezelését tartom fontosnak és egyénre szabott kezelést javaslok.
A hormonális betegségek kezelése nagy odafigyelést és türelmet igényel beteg és orvos részéről egyaránt. A laboreredmények mellett figyelembe kell venni az egyedi: életkorból, nemből és életmódból adódó eltéréseket is. megközelítés.
A hormonrendszer bonyolult szerkezet, az eltéréseit sem értékelhetjük pusztán feketén-fehéren. Bizonyos hormonok szintje például napszakonként is eltérő lehet, ezért tartom fontosnak, hogy ne csak a laboreredményekre hagyatkozzunk a diagnózis felállítása során. Fontos, hogy holisztikus szemléletben, vagyis nem csak a tüneteket, hanem az egész embert vizsgálva közelítsük meg a háttérben álló okok feltárását. A holisztikusnak nevezett orvoslás célja, hogy az embert egységnek tekintse. Nem a szervek, hanem a lélek és a test egységének. A pajzsmirigybetegségekről is kimutatott, hogy jelentős részük autoimmun eredetű. Tehát nem egyetlen szerv, hanem a szervezet betegsége. Vizsgálni és gyógyítani ezért az egész embert kell.
- Hogyan zajlik az első vizsgálat, a holisztikus szemlélet jegyében?
- A vizsgálatra érkező páciensekkel első körben részletesen elbeszélgetek a panaszaikról, tünetekről. A kikérdezés során egyaránt körbejárjuk az örökletes betegségek témakörét épp úgy, mint a beteg életében bekövetkezett nagyobb változásokat, például stresszhelyzeteket, melyek szerepet játszhattak a panaszok megjelenésében. Amennyiben pajzsmirigybetegség gyanúja merül fel, ultrahangos vizsgálatot végzek, melyből feltérképezhetők a pajzsmirigy alaki elváltozásai:megnagyobbodása, vagy göbök jelenléte. Vérvizsgálattal ellenőrizzük a szükséges hormonszinteket, immunológiai teszteket végzünk, majd a vizsgálati eredmények és a beteg panaszainak függvényében döntök a további vizsgálatokról, vagy kezelés összeállításáról. A későbbi konzultációk során, a beteg tapasztalatait is figyelembe véve folytatjuk, vagy módosítjuk a terápiát.

Üdvözlettel:



Prof. Dr. Balázs Csaba
2015-04-10 18:07:59
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja