SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kórusmuzsika a Nemzeti Filharmonikusoktól

Családinet [cikkei] - 2024-08-06
A Nemzeti Filharmonikus Zenekar és a Nemzeti Énekkar 2024/2025-ös évadban is felejthetetlen zenei élményeket kínál. Az együttműködés talán a Pászti bérlet koncertjein a leginkább kézzelfogható. Somos Csaba karigazgató vezetésével dolgozó Nemzeti Énekkar részben a Nemzeti Filharmonikus Zenekarral együttműködve, részben a zenekartól függetlenül alkotja meg zenei repertoárját. A 2024/2025-ös évad Pászti bérlete mindkét modellre kínál példát.

A Pesti Vigadó dísztermében, november 9-ére tervezett esten Ima és fohász címmel kizárólag vallásos szövegek megzenésítései szólalnak meg olyan szerzők műhelyéből, mint Heinrich Schütz, Andreas Hammerschmidt, Johann Michael Bach, Schubert vagy Rachmaninov. Fontos újdonság, hogy ezúttal a produkciókat maguk a kórus művészei tanították be, így a koncert minden fejezetének van egy-egy művészeti vezetője. A Pászti bérlet két további hangversenye nagy oratorikus művek megszólaltatását ígéri. Március 10-én Haydn A teremtés című oratóriuma hangzik fel Vashegyi György vezényletével és világklasszis külföldi énekesek közreműködésével. A háromrészes alkotás szövegkönyvét a nagy műveltségű polihisztor, Gottfried van Swieten báró írta Mózes első könyve és Milton Az elveszett paradicsom című költeménye alapján. Április 10-én két francia különlegességet ismerhet meg a közönség Somos Csaba vezényletével. Ezen az esten hallható lesz Maurice Duruflé Requiemje és Debussy Szent Sebestyén vértanúsága, amelyet a zeneszerző Gabriele D’Annunzio ötfelvonásos misztériumjátékához komponált. A Debussy-mű narrátora Für Anikó lesz.

Egy nemzeti szimfonikus zenekartól és a vele szimbiózisban élő vegyeskartól azt várja el a közönség, hogy olyan műsorkínálatot nyújtson, amely a teljesség élményét kínálja. Ezt az elvárást a Pászti bérlet műsorkínálata maximálisan megvalósítja.

Nyitókép: Csibi Szilvia

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Ha egyszer demenciám lesz - egy megrendítő kívánságlista, amit minden családnak látnia kell

Egy Facebookon terjedő lista őszintén, szívszorítóan és mégis reménykeltően fogalmazza meg, mit kérne egy demenciával élő ember a szeretteitől. Olyan sorok ezek, amelyek segítenek jobban megérteni, hogyan maradhat meg a méltóság, a szeretet és a kapcsolat akkor is, ha az emlékek lassan elhalványulnak. Oszd meg, hogy minél több családhoz eljusson.

Egy ötéves kislány dobta ki újszülött testvérét az ablakon - a baba életét vesztette

Megrázó tragédia történt Oroszországban – egy háromhetes kisbaba kizuhant egy negyedik emeleti ablakból, miközben otthon volt az ötéves nővérével. A hatóságok vizsgálják, hogy szülői felelőtlenség, baleset vagy féltékenység vezetett a végzetes eseményhez.

Egy sima megfázásnak hitték – kórház lett a vége a babánál: itt az RSV

Az RSV gyorsan és könnyen terjed, eleinte enyhének tűnő tünetekkel jelentkezik, ám néhány nap alatt súlyos légzési nehézségekhez, tüdőgyulladáshoz vagy akár bronchiolitishez is vezethet - és gyakran pont akkor súlyosbodik, amikor a szülő már megnyugodna, hogy "csak egy kis nátha volt"

Visszatért a rettegett gyerekbetegség, és most a legkisebbeket fenyegeti

Újra felütötte a fejét Magyarországon a szamárköhögés: a betegség fuldokló, görcsös köhögési rohamokkal, sőt, akár az ajkak elszíneződésével is járhat. A fertőzés főként a csecsemők és kisgyermekek körében terjed, az elmúlt évben 365 beteg szorult kórházi kezelésre, és több mint százan életüket vesztették a kór következtében. A háziorvosok arra figyelmeztetnek, hogy akik kisbabák közelébe készülnek, feltétlenül oltassák be magukat.

Ma 83 éves Halász Judit színésznő és énekesnő, generációk nagy kedvence

83 éve ezen a napon, 1942. október 7-én született Halász Judit Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznő, énekesnő, érdemes művész, valamint a Halhatatlanok Társulatának tagja, aki örökre beírta nevét a magyar kultúra történetébe.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja