SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Eldőlt, hogy lesznek-e ottalvós táborok a nyáron

Németh Noémi [cikkei] - 2020-05-21
Június 16-tól szervezhetők napközis és ottalvós nyári táborok az érvényes járványügyi előírások betartásával - jelentette be Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára csütörtökön a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

A vidéki bölcsődék és óvodák a jövő héttől, a budapestiek június 2-tól visszatérnek a rendes működésre, a gyerekeket mindenféle igazolás nélkül be kell fogadniuk az intézményeknek. Ez azonban csak lehetőség a szülőknek, nem jelenti azt, hogy kötelező bölcsődébe, óvodába járniuk a gyerekeknek - olvasható az MTI-n.

Sok szülőnek azonban fogytán - vagy már el is fogyott - a szabadsága, így égető kérdés lett a gyerekek nyári felügyeletének megoldása. A kormány korábban már döntött arról, hogy engedélyezi a napközis táborok megszervezését a nyári szünet ideje alatt.

Novák Katalin csütörtökön jelentette be az újabb döntést, miszerint ottalvós táborok szervezésére is lesz lehetőség a vakáció során. Müller Cecília tájékoztatása szerint a táborok megnyitásának számos feltétele lesz:

  • csak egészséges gyerekek és tanárok, személyzet lehet jelen a táborokban
  • ezt nyilatkozattal kell igazolni
  • ha valaki a táborban betegszik meg, azt egy ott kialakított elkülönítőbe kell vinni
  • 300 főnél nagyobb táborok esetében kötelezően jelen kell lennie orvosnak is
  • a táborok helyszínét a nyitás előtt fertőtleníteni kell
  • a táborozás kezdetén higiéniás oktatást kell tartani a gyerekeknek.

Novák Katalin nemrég a Facebookon kérte ki a követői véleményét, ahol a 27 ezer válaszoló 72 százaléka nyilatkozott úgy, hogy támogatja megfelelő védőintézkedések mellett a nyári táborok megtartását.

Kép: 3081124 / Pixabay

LEGOLVASOTTABB

A petesejt titkos választása: nem a leggyorsabb spermium nyer

A fogantatásról él az a kép a köztudatban, hogy olyan, mint egy verseny, ahol a leggyorsabb spermium ér célba, miközben a petesejt passzívan várja a győztest. A Stockholmi Egyetem kutatásai azonban azt mutatják, hogy a valóság ennél jóval összetettebb és érdekesebb. Lehet, hogy mindig a nő dönt?

Ezt mondta a rendőrség Egressy Mátyás eltűnésével kapcsolatban

Még most is nagy erőkkel keresik Egressy Mátyást, azt a 18 éves fiút, aki január 17-én éjjel egy 5. kerületi szórakozóhelyről indult el, de nem érkezett haza a 11. kerületi otthonába.

Jó hír jött a tavaszi szünetről: hosszabb pihenő vár a diákokra a 2025/2026-os tanévben

Hivatalossá vált a 2025/2026-os tanév rendje, és a naptár több ponton is kedvező meglepetést tartogat. A tavaszi szünet a megszokottnál hosszabb lesz, az érettségi időpontjai is ismertté váltak, így diákok, szülők és pedagógusok egyaránt előre tervezhetnek a sűrűbb hónapok előtt.

Sok édesanyát jobban stresszel a férje, mint a gyerekeik

Elsőre viccnek hangzik, mégis rengetegen magukra ismernek benne: egy amerikai felmérés szerint sok anya nagyobb stresszt él meg a párkapcsolatában, mint a gyereknevelés során. A téma újra felkapott lett a közösségi médiában, miután az Amazing Science Facts Facebook-oldalán előkerült a kérdés, és a kommentelők pillanatok alatt ráéreztek arra, miről is van szó valójában.

Nyilatkozott Matyi családja: valószínűleg ő zuhant a Dunába a Lánchídról

Újabb információkat közöltek a szombat hajnalban eltűnt 18 éves fiúról.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja