SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓDSZABADIDŐRECEPTEKBABANEVEK

Tanácsok a gyökeres fenyőfa életben tartásához a NÉBIH-től

Családinet [cikkei] - 2013-12-23
Kockázatos választás a gyökeres karácsonyfa az élő növény szempontjából, de gondos odafigyeléssel azért a fenyő számára is túlélhetők az ünnepek - írja a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH), amely tanácsokat is ad a gyökeres fenyőfa életben tartásához.

Mint a NÉBIH Növénytermesztési és Kertészeti Igazgatóságának MTI-hez eljuttatott tájékoztatójában olvasható, a karácsony táján értékesített konténeres fenyők egy része nincs rendesen begyökeresedve, hiszen az árusítás előtt általában egy-két héttel ültetik őket a konténerbe. A meleg lakásban a növényt stressz éri, a párologtatása fokozódik, nem tud megfelelő vizet felvenni, emiatt a tartalékaiból táplálkozik és így legyöngülhet. Ráadásul a díszítés során a fa tűlevelei is megsérülhetnek.
    
Ha konténeres fenyőt vásárolunk, a lomb felfelé való húzogatásával ellenőrizzük le, hogy jól be van-e gyökeresedve - írják. A jutazsákba csomagolt gyökérzetű fenyőt olyan edénybe kell ültetni, amely a földlabdát körös-körül legalább 5 centiméterrel meghaladja.
   


A fenyőt a fagy beálltával hűvös, világos helyiségben kell tartani, de az ünnepek idejére is a lakás világos, 15 fokot meg nem haladó hőmérsékletű helyiségében érdemes elhelyezni, ha pedig melegebb helyre kerül, akkor minél rövidebb ideig szabad bent tartani. A fenyőfa kiszáradt talaját rendszeresen kell öntözni, az ünnep után pedig a kiültetésig ismét hűvös, világos helyen kell tárolni.
    
Hosszabb fagymentes periódus beálltával meg lehet kísérelni a fenyőfa kiültetését a kertbe, tavasszal gondoskodni kell a tápanyag-utánpótlásról, és az őszig tartó rendszeres öntözésről. A legyöngült növényeket a kártevők gyakran megtámadják, ezért figyelemmel kell kísérni esetleges megjelenésüket.
    
Figyelmeztetnek arra is, hogy a kerteknek ritkán szép dísze a karácsonykor benn tartott, és később kiültetett fenyőfa, az így sérült fa rendszerint örökre féloldalassá vagy szabálytalanná válhat.

Forrás: MTI

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

Itt volt a legmagasabb a ponthatár idén és ezekre a szakokra volt a legnehezebb bejutni

Csütörtök este kihirdették a 2026-os felsőoktatási felvételi ponthatárokat, így több mint 140 ezer jelentkező számára eldőlt, szeptembertől megkezdheti-e egyetemi tanulmányait, és ha igen, melyik intézményben. Idén is akadtak olyan szakok, amelyekre rendkívül magas pontszámmal lehetett csak bekerülni.

Lehet, hogy te is ADHD-s vagy? A felnőttkori ADHD 8 árulkodó jele

Sok szülő akkor kezd el gyanakodni saját ADHD-jára, amikor a gyermekét kivizsgálják, és a tünetek feltűnően ismerősnek tűnnek. Nem véletlenül: az ADHD gyakran halmozódik a családokban, felnőttkorban pedig sokkal kevésbé látványos lehet, mint gyermekkorban.

Szőlő utcai ügy - Bangó Sándor közösségi oldalán megnevezték "Zsolti bácsit", a Fidesz-KDNP büntetőjogi lépeseket tesz

Bangó Sándornak, a Szőlő utcai nevelőintézet egykori lakójának TikTok-oldalán kedden hajnalban megjelent egy bejegyzés, amelyben megnevezik, hogy ki "volt az a bizonyos nevezetű Zsolti bácsi". A Fidesz-KDNP kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében rágalomnak nevezte az állítást, és jelezték, megteszik a szükséges büntetőjogi lépéseket.

Öt- és tízéves gyermek vezetett külön jetskit - súlyos fejsérülés lett a vége

A nyári kikapcsolódás pillanatok alatt tragédiába fordulhat - ezt bizonyítja az a dunaharaszti jetskibaleset is, amelyben egy ötéves kisfiú súlyos koponyasérülést szenvedett, miután összeütközött tízéves testvérével. Az ügyben a rendőrség is vizsgálódik, mert a két gyerek önállóan vezette a vízi járműveket, ami a hatályos szabályok szerint nem megengedett.

Elhunyt a 18 éves Kiss Csanád Noel - gyászol a magyar vízilabda

Mély megrendülést váltott ki a magyar sportéletben a hír, hogy mindössze 18 éves korában elhunyt Kiss Csanád Noel, a KSI SE tehetséges vízilabdázója. A fiatal sportoló a korosztályos válogatott tagja volt, az elmúlt szezonban pedig már az OB I-ben is bemutatkozhatott. A család arra kér mindenkit, hogy tartsák tiszteletben gyászukat, és mellőzzék a találgatásokat a tragédia okával kapcsolatban.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja